Najpiękniejsze psie championy

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
zdjęcie
Charty, jamniki, wyżły, posokowce czy ogary polskie. To kilka z prawie 80 ras psów, które mogliśmy oglądać podczas weekendowej Krajowej Wystawy na piotrkowskim stadionie „Concordia".
Najpiękniejsze psy z całego kraju znów przyjechały do Piotrkowa Trybunalskiego. Wszystko za sprawą Klubowej Wystawy Posokowców, Krajowej Wystawy Psów Rasowych drugiej, czwartej, siódmej, ósmej i dziewiątej grupy FCI oraz Wystawy Psów Myśliwskich.
- Już po raz drugi mam przyjemność powitać Państwa w Piotrkowie Trybunalskim. Jestem przekonany, że ta wystawa na stałe wpisze się w kalendarz imprez w naszym mieście. Życzę dobrych decyzji sędziom i udanych zawodów wszystkim hodowcom. A jeśli czas pozwoli zachęcam do spaceru po Piotrkowie, w szczególności po urokliwej Starówce – mówił podczas inauguracji prezydent Krzysztof Chojniak.
 
W tym roku najpiękniejsze psy mogliśmy podziwiać przez dwa dni. W sobotę i niedzielę na stadionie „Concordii” zaprezentowało się ponad 700 czworonogów kilkudziesięciu ras. Mogliśmy zobaczyć m.in. berneńskie psy pasterskie, dogi, jamniki, wyżły, portiery, labradory, golden retrievery oraz posokowce.
- Choć wystawa w Piotrkowie odbywa się po raz drugi mamy bardzo dużo zgłoszeń i to nie tylko z Polski, a także z Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych. To świadczy o tym, że nasza impreza cieszy się coraz większą popularnością wśród hodowców – mówił Jakub Rudziński, organizator wystawy.
 
Dla poszczególnych ras i grup przygotowano oddzielne ringi, na których sędziowie oceniali m.in. charakter psów, motorykę, budowę, czy wygląd. Po zakończeniu konkursu wyłoniono zwycięzców w obrębie każdej rasy i grupy.
Ponadto sędziowie wyłonili najpiękniejsze psy w kategoriach: para, pies użytkowy, młodsze szczenię, szczenię, junior, weteran, grupa hodowlana, czy najpiękniejszy pies oddziału łódzkiego. Wręczono także Puchary Prezydenta Miasta dla Najpiękniejszego Psa Wystawy oraz Zwycięzcy Wystawy.
 
Kiedy psie piękności rywalizowały o najwyższe noty, wszyscy przybyli mieli możliwość obejrzenia pokazów tresury i obronności. Wydarzenie było też świetną okazją do porozmawiania z hodowcami na temat obecnych ras i pogłębienia swojej wiedzy o czworonogach.

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy.
 
← powrót