Najsmaczniejszy weekend 800-lecia

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =
zdjęcie
Pokazy kulinarne, popisy szefów kuchni, degustacja żuru trybunalskiego oraz najsmaczniejszych nalewek z całej Polski – tak wyglądał Ogólnopolski Festiwal Smaku.
To był bardzo smaczny weekend w Rynku Trybunalskim. Wszystko za sprawą  Ogólnopolskiego Festiwalu Smaku oraz Trybunałów Nalewkowych.

Na dwa dni serce Starego Miasta zamieniło się w prawdziwy Jarmark Smaków z licznymi kramami oferującymi kulinarne specjały z różnych regionów Polski. Jarmarkowi towarzyszyły pokazy szefów kuchni piotrkowskich restauracji, degustacje oraz występy artystyczne zespołów pieśni i tańca.

Dodatkowo pierwszego dnia Festiwalu pojawił się kulinarny akcent 800-lecia. Wydano 800 porcji żuru trybunalskiego. Gwiazdą kulinarną sobotniej odsłony Festiwalu był Damian Marchlewicz, zwycięzca IV edycji Hell’s Kitchen, będący zarazem szefem kuchni w restauracji „Kamienica”.
Podczas pierwszego dnia Festiwalu królowały nalewki. Poza możliwością zakupu, była również okazja do degustacji najsmaczniejszych trunków z całej Polski. Zwieńczeniem pierwszego dnia było rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą nalewkę.

W niedzielnej odsłonie również nie zabrakło kulinarnych prezentacji i degustacji, którym towarzyszyły występy muzyczne i taneczne. Na finał wystąpiła piotrkowianka Beata Królikiewicz, autorka popularnego bloga kulinarnego  pt. „Niebo na talerzu”.
← powrót