Niedziela Palmowa z procesją

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =
zdjęcie
W obchody piotrkowskiej Niedzieli Palmowej na stałe wpisała się inscenizacja wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Nie inaczej było w tym roku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.
Ostatnia niedziela przed Wielkanocą to tzw. Niedziela Palmowa, zwana także Niedzielą Męki Pańskiej. Liturgia tego dnia wspomina triumfalny wjazd Jezusa do Jerozolimy. Na pamiątkę tego wydarzenia wierni gromadzą się w kościołach, aby oddać cześć Zbawicielowi i poświęcić palmy.

Z tej okazji, rokrocznie w naszym mieście organizowana jest inscenizacja wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Również w tym roku, przy pięknej pogodzie, piotrkowianie tłumnie wzięli udział w procesji.
Inscenizacja rozpoczęła się przy pomniku Jana Pawła II. Tutaj odczytano fragment ewangelii oraz poświęcono palmy. Następnie wyruszyła procesja. Na jej czele podążał Chrystus na osiołku, a za nim szli apostołowie i piotrkowianie niosący palmy i krzyczący: Hosanna Synowi Dawidowemu, Hosanna na wysokościach oraz Chwała Królowi Wszechświata.

Procesja zakończyła się w kościele oo. Bernardynów. Tutaj odprawiono Eucharystię, podczas której czytana była Męka Pańska spisana w Ewangelii według św. Łukasza.
← powrót