Dzisiaj: Poniedziałek 30 marca 2020

Nowa fasada na Starówce

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
zdjęcie
Dobiega końca renowacja kolejnego budynku zlokalizowanego na Starym Mieście. Odrestaurowaną fasadę zobaczyć można już przy ul. Garncarskiej 13.
Budynek od kilku lat przechodzi gruntowną modernizację. Pierwsze prace zostały w tym miejscu wykonane już w 2018 roku. Wówczas wybudowano tutaj węzeł cieplny oraz instalację centralnego ogrzewania.

Zakres kończącej się inwestycji jest bardzo podobny do wcześniejszych tego typu prac wykonywanych w innych budynkach. Rewitalizacja kamienicy rozpoczęła się od przemurowania ubytków i pęknięć ścian. Budowlańcy uzupełnili brakujące fragmenty gzymsu, a w miejsce odspojonych tynków położyli nowe.
Znajdujące się w kamienicy mieszkania zostały docieplone. Wymieniono również podesty balkonowe i naprawiono balustrady. Całość zwieńczyło malowanie elewacji oraz remont nawierzchni bramy przejazdowej.
W pierwszej kolejności prace wykonano w tylnej części budynku, a także na ścianach bocznych. Obecnie kończy się remont fasady frontowej kamienicy.

Jak zaznacza Elżbieta Sapińska, prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego, które realizuje inwestycję, prace przy modernizacji będą jeszcze kontynuowane.
- Do końca lipca zaplanowaliśmy jeszcze zagospodarowanie podwórza. Wyremontowane zostaną komórki. Nawierzchnia będzie odwodniona poprzez budowę kanalizacji deszczowej oraz utwardzona – wylicza prezes Sapińska.

Modernizacja wykonywana jest w ramach projektu „Rewitalizacja terenów Podzamcza – Młode Stare Miasto w Piotrkowie Trybunalskim”, na realizację którego Piotrków Trybunalski pozyskał blisko 21 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

← powrót