Od grudnia zmiana tras MZK

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
zdjęcie
W odpowiedzi na liczne wnioski mieszkańców od 1 grudnia 2019 roku zmianie ulegnie przebieg tras autobusów komunikacji miejskiej. Dotychczasowe objazdy nie spełniały oczekiwań pasażerów.
Wraz z rozpoczęciem przebudowy ulicy Wojska Polskiego - na odcinku od torów PKP do al. Armii Krajowej - zamknięto ten fragmentu dla ruchu pojazdów. W związku z powyższym zmianie musiały ulec trasy autobusów komunikacji miejskiej praktycznie na wszystkich liniach. 
Po miesiącu prowadzenia inwestycji i sugestiach mieszkańców zmianie ulegną tymczasowe trasy objazdów "emzetek".

Od 1 grudnia autobusy pojadą wg następującego schematu:
- jadące z zachodu na wschód miasta (np. z osiedla Słowackiego na Wierzeje) nie będą jechały ul. Słowackiego przez przejazd kolejowy. Za restauracją McDonalds skręcą w prawo w al. Armii Krajowej, dalej w al. Piłsudskiego, al. Kopernika do pl. Kościuszki. Następnie ulicami Stronczyńskiego, Wojska Polskiego do ul. P. O. W. i dalej stałymi trasami.
- jadące ze wschodu na zachód miasta nie będą dojeżdżały do ul. P.O.W. (ze względu na zator jaki tworzy się przy często zamykanych rogatkach kolejowych). "Emzetki" od przystanku Słowackiego/Sąd 01 pojadą w lewo w ulicę Sienkiewicza i dalej wcześniej wyznaczonym objazdem.

W trakcie objazdu obowiązują wszystkie przystanki zlokalizowane na trasie. Objazd będzie obowiązywał do odwołania.

Załączniki artykułu

← powrót