Dzisiaj: Poniedziałek 20 maja 2019

Ogólnopolska awaria systemów informatycznych

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
zdjęcie
Ministerstwo Cyfryzacji informuje, że dziś (12.06) od godzin porannych niedostępne są serwisy Obywatel.gov.pl, Pz.gov.pl, Cepik.gov.pl, Epuap.gov.pl. Niedostępne są także systemy SRP, CEPiK oraz ePUAP. 
Awaria nie jest zależna od Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego i ma zasięg ogólnopolski. Dotyczy najważniejszych systemów informatycznych służących do komunikacji obywateli z administracją państwową. Niedostępne są Profil Zaufany, Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców, System Rejestrów Państwowych, ePUAP, czy serwis Obywatel.gov.pl. 

W wyniku awarii niemożliwe jest m.in. zarejestrowanie dziecka, uzyskanie aktu stanu cywilnego, czy wyrobienie dowodu osobistego. W Referacie Komunikacji nie zarejestrujemy online pojazdu, za to możliwe jest załatwienie spraw związanych z prawem jazdy. Ze względu na awarie ePuap nie założymy także „Profilu Zaufanego” oraz nie załatwimy pozostałych spraw obsługiwanych przez platformę.

Zespół Centralnego Ośrodka Informatyki przeprasza za utrudnienia i informuje, że trwają intensywne prace nad usunięciem awarii.
← powrót