Dzisiaj: Poniedziałek 20 maja 2019

Osiedle na Piaskowej będzie rosło

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 3 =
zdjęcie
Aż osiem działek pod budownictwo jednorodzinne przy ul. Piaskowej sprzedano podczas ustnych przetargów, które w piątek (30.11) odbyły się w Urzędzie Miasta.
Przy ul. Piaskowej powstaje nowe osiedle domków jednorodzinnych. Budowniczy boom na ul. Piaskowej to m.in. efekt sprzedaży przez miasto działek pod budownictwo jednorodzinne w ramach programu „Piotrków Trybunalski – tu mieszkam”.
- Dzięki temu programowi piotrkowianie mieli okazję nabyć działkę i rozpocząć budowę domu za zaledwie 25 procent ceny uzyskanej w przetargu. Działki były zlokalizowane w różnych częściach miasta, a szczególnym zainteresowaniem cieszyły się nieruchomości przy ul. Piaskowej – opowiada wiceprezydent Adam Karzewnik i dodaje, że miasto ze względu na zmian w prawie musiało zrezygnować z programu „Piotrków Trybunalski – tu mieszkam”.

Działki przy ul. Piaskowej cieszą się jednak niezmiennym zainteresowaniem. Podczas piątkowych (30.11) przetargów sprzedano aż osiem z dwunastu wystawionych na sprzedaż nieruchomości.
- Osiedle będzie się mogło dalej rozwijać dzięki wybudowaniu nowych sieci, które pozwalają zaopatrzyć w media nie tylko działki przy ul. Piaskowej, ale także w projektowanej drodze osiedlowej– podkreśla wiceprezydent Adam Karzewnik i dodaje, że w 2018 roku miasto zakończyło już budowę wodociągu oraz kanalizacji sanitarnej. 

To nie koniec sprzedaży działek na ul. Piaskowej. W najbliższych miesiącach będą odbywać się kolejne przetargi, w których osoby poszukujące działki pod dom jednorodzinny będą mogły zakupić atrakcyjne nieruchomości na nowym osiedlu.
← powrót