Dzisiaj: Poniedziałek 25 marca 2019

Osiedle Wyzwolenia: budujemy parkingi

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 1 =
zdjęcie
Rozpoczęła się budowa kolejnego parkingu na osiedlu Wyzwolenia. Nowe miejsca postojowe powstają przy skrzyżowaniu ulic Bugajskiej i Wyzwolenia.
- Jeszcze dziewięć lat temu w samym Piotrkowie mieliśmy zarejestrowanych niewiele ponad 40 tys. samochodów, dziś jest to prawie 60 tys. Zdajemy sobie sprawę, że zapotrzebowanie na parkingi jest duże, dlatego takie miejsca powstają zarówno przy kompleksowych przebudowach dróg, ale także jako samodzielne inwestycje – podkreśla wiceprezydent Adam Karzewnik i przypomina, że w ostatnim czasie na terenie miasta przybyło kilkaset miejsc postojowych, z czego na samym osiedlu "Wyzwolenia" (przy okazji modernizacji ul. Działkowej) ponad 100.

Na tym oczywiście nie koniec. Miasto kontynuuje inwestycje w tym zakresie. Kilka dni temu wystartowały roboty na placu przy skrzyżowaniu ulic Bugajskiej i Wyzwolenia. Obecnie drogowcy pracują nad podbudową i ułożeniem krawężników okalających nowy parking, na którym zaparkuje kilkanaście aut.
Kolejnych 60 miejsc postojowych powstanie w okolicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3.
← powrót