Dzisiaj: Wtorek 23 kwietnia 2019

Osiedlowe boisko przy TPSie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
zdjęcie
Piotrków Trybunalski ma nowy wielofunkcyjny obiekt sportowy. Nowoczesne boisko wraz z siłownią plenerową oficjalnie otwarto w poniedziałek (10.09) przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.
Choć z boiska i siłowni społeczność TPSu oraz okoliczni mieszkańcy korzystają już od kilkunastu dni to oficjalne otwarcie przebudowanego placu do gier i zabaw zorganizowano w poniedziałkowe popołudnie. Z tej okazji dyrekcja placówki zorganizowała sportowo-rekreacyjny festyn.
- Chcemy, aby obiekt służył zarówno naszej szkole, ale także okolicznym mieszkańcom. W ramach inwestycji wybudowaliśmy nową furtkę od ul. Próchnika, która popołudniami ułatwi wejście na obiekt – mówił podczas otwarcia boiska Bogusław Łukaszewski, dyrektor ZSP nr 1 zaznaczając, że rodzice z dziećmi popołudniami bardzo ochoczo korzystają z placu do gier.

- Od kilku lat podejmujemy wiele prac, aby ta szkoła wyglądała jak najlepiej,  a nauczyciele oraz uczniowie mieli dobre warunki do nauki i pracy. Wykonanie nowego wielofunkcyjnego boiska jest przysłowiową wisienką na torcie ponieważ za nami kompleksowa przebudowa sali gimnastycznej i kończymy remont elewacji. Życzę, aby obiekt jak najlepiej służył uczniom, nauczycielom ale także mieszkańcom okolicznych osiedli – podkreślił prezydent Krzysztof Chojniak.

Podczas oficjalnego otwarcia można było wypróbować praktycznie wszystkie możliwości nowego boiska: była nauka gry w tenisa ziemnego, mecz koszykówki oraz rywalizacja siatkarzy.
Wydarzeniom sportowym towarzyszyły gry i konkursy dla dzieci, pokaz cheerleaderek, malowanie buziek najmłodszym oraz zabawa na dmuchanej zjeżdżalni.
← powrót