Stanisław Fussy mistrzem Europy

7 + 6 =
7 + 6 =
354058854_829921191920493_6590023176678726081_n
Stanisław Fussy wywalczył tytuł Mistrza Europy U-17 w zapasach. Zawodnik Atletycznego Klubu Sportowego okazał się najlepszy w kategorii 80 kg w stylu klasycznym. To jedno z największych osiągnięć młodych zapaśników AKS w historii klubu.

Zapaśnik na co dzień trenujący w piotrkowskim Atletycznym Klubie Sportowym – Stanisław Fussy walczył w miniony wtorek (13.06) o czempionat podczas Mistrzostw Europy U-17 w Tiranie (Albania). W finale turnieju pokonał przez przewagę techniczną Węgra Szabolcsa Istvana Szinayego 11:3.

Wcześniej, na drodze do wielkiego finału, wygrał kolejno z Chorwatem Marinem Zovko, występującym pod neutralną flagą Ramazanem Nekhai oraz Ormianinem Erikiem Ter Matewosjanem.
To jedno z największych osiągnięć młodych zapaśników AKS w historii klubu.

Stanisław Fussy w tym roku prezentuje świetną formę - wywalczył złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a także triumfował w turnieju o Puchar Polski kadetów. Pod koniec maja zwyciężył w międzynarodowym turnieju w chorwackim Poreču.