Patriotyczne otwarcie Sienkiewicza

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 4 =
zdjęcie
Patriotycznym akcentem nawiązującym do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości otworzyliśmy w piątek (12.10) zmodernizowaną ulicę Sienkiewicza.
Rozpoczęliśmy happeningiem przygotowanym przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4. Uczniowie ze szkół znajdujących się przy zmodernizowanej drodze niosąc nad głowami białe i czerwone kartony utworzyli flagę narodową.

Marsz wyruszył od strony ul. Wojska Polskiego i zakończył przy ul. Słowackiego. Tutaj na placu Chełmońskiego odbył się festyn patriotyczny. Dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 - mające także siedzibę przy Sienkiewicza - zaśpiewały piosenki patriotyczne, a potem wszyscy mogli wziąć udział w zabawach i konkursach nawiązujących do twórczości Henryka Sienkiewicza oraz setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Były także warsztaty robienia koron oraz sitodruku. Nie zabrakło malowania twarzy. Każdy z uczestników otrzymał patriotyczne ciasteczka oraz jabłka z pamiątkową chorągiewką.

Na tradycyjne upominki mogli także liczyć kierowcy, którzy jako pierwsi pojawili się na przebudowanej ulicy Sienkiewicza.
- To kolejny piotrkowski akcent nawiązujący do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Rocznica idealnie nawiązuje do postaci Henryka Sienkiewicza, którego twórczość była nierozerwalnie związana z polskimi dążeniami niepodległościowymi – mówił podczas otwarcia prezydent Krzysztof Chojniak i dodał.
- Po przeprowadzeniu remontu droga jest nie tylko ładniejsza, ale również bezpieczniejsza. To bardzo ważne, ponieważ przy tym fragmencie ul. Sienkiewicza znajdują się m.in. trzy placówki oświatowe oraz wiele instytucji.

W ramach modernizacji ul. Sienkiewicza przebudowano ciepłociąg i wodociąg oraz wybudowano kanalizację deszczową. Pojawił się nowy asfalt, a chodniki ułożono z płyt kamiennych. Wzdłuż całego odcinka wybudowano miejsca parkingowe.
Swoją stylistyką zmodernizowana ulica nawiązuje do wyremontowanego w 2016 roku fragmentu od ul. Słowackiego do al. Kopernika.
← powrót