Dzisiaj: Poniedziałek 18 grudnia 2017

Pieniądze na wymianę pieców!

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
zdjęcie
Urząd Miasta przystępuje do „Programu Ograniczania Niskiej Emisji”. Dzięki temu piotrkowianie mogą otrzymać 40 proc. dofinansowania na wymianę pieców w przydomowych kotłowniach.
Program na lata 2017-2018 ogłosił Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, a jego celem jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń.

Dofinansowanie może sięgnąć 40 procent kosztów kwalifikowanych i obejmuje m.in. wymianę starych kotłów opalanych paliwem stałym na bardziej ekologiczne, podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej oraz zastosowanie pomp ciepła. Pieniądze pozyskać mogą osoby fizyczne oraz spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe.

Piotrków Trybunalski planuje wystąpić z wnioskiem o pozyskanie środków na realizację programu. Do jego złożenia potrzebne jest zebranie deklaracji od zainteresowanych mieszkańców i podmiotów z terenu miasta.

Stosowny druk do wypełnienia można uzyskać w Biurze Obsługi Mieszkańców przy Pasażu Karola Rudowskiego 10 lub przy ul. Szkolnej 28 lub pobrać z załącznika poniżej.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Referacie Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska (ul. Szkolna 28)  lub pod numerami telefonu: 44 732 18 24,  732 18 47 i  732 18 46 , a treść całego programu można znaleźć TUTAJ.

Jak informuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej preferowane będą wnioski od osób, które chcą podłączyć się do miejskiej sieci ciepłowniczej lub sieci gazowej. 

Załączniki artykułu

Deklaracja (Pobrań: 210)
← powrót