Pierwsze propozycje do budżetu obywatelskiego

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =
zdjęcie
Do Urzędu Miasta wpłynęły pierwsze propozycje, dotyczące budżetu obywatelskiego 2018. Jeden ze zgłoszonych pomysłów to projekt ogólnomiejski, będącym nowością w tegorocznej edycji. Propozycje można składać do 14 sierpnia.
- Widać, że podobnie, jak w roku ubiegłym piotrkowianie nadal stawiają na aktywność. Obydwa złożone pomysły dotyczą utworzenia miejsc do rekreacji i czynnego wypoczynku –  opowiada Grzegorz Adamczyk, Doradca Prezydenta Miasta ds. budżetu obywatelskiego, i zachęca do składania propozycji.
- Przypominam, że w tym roku zniesiono ograniczenie wiekowe. Oznacza to, że wszyscy piotrkowianie mogą zarówno zgłaszać projekty, jak i brać udział w głosowaniu - zaznacza Adamczyk.
Wykaz aktualnie zgłoszonych propozycji znajduje się na stronie internetowej www.piotrkowianiedecyduja.pl

Projekt rejonowy może zgłosić grupa co najmniej 15 osób, zaś ogólnomiejski co najmniej 60 osób. Do podziału na inwestycje przeznaczono 1 mln 200 tys. zł. Na każdy z czterech rejonów po 200 tys. zł. Piotrkowianie mogą zgłaszać także propozycje projektu ogólnomiejskiego, który jest nowością w tym roku. W tej puli czeka aż 400 tys. zł.
Poniżej harmonogram budżetu obywatelskiego 2018:
- 10 lipca - 14 sierpnia  – przyjmowanie wniosków
- 16 sierpnia - 8 września – ustalenie ostatecznej listy projektów przez Zespół Opiniujący
- 10 września - 24 września – przeprowadzenie głosowania nad propozycjami projektów
Ogłoszenie wyników konsultacji oraz ustalenie listy zwycięskich projektów nastąpi w październiku.
Projekty można składać w wersji papierowej, w Urzędzie Miasta (ul. Szkolna 28 i Pasaż Karola Rudowskiego 10), bądź poprzez stronę www.piotrkowianiedecyduja.pl.
← powrót