Pierwszy miód z miejskiej pasieki

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
zdjęcie
Miodobranie na miejskich ulach rozpoczęte. Dziś (16.06) z pasieki przy ul. Żwirki zebrano pierwsze efekty pracy piotrkowskich pszczół.
Piotr Robaszek, prezes Rejonowego Koła Pszczelarzy, który opiekuje się miejską pasieką pierwsze miodobranie rozpoczął wspólnie z prezydentem Krzysztofem Chojniakiem.
- Praca przy pasiece to niewątpliwie miłe zajęcie. Zwłaszcza, że efektem funkcjonowania miejskiej pasieki jest nie tylko miód. Wiemy doskonale, jak ważne są pszczoły dla prawidłowego funkcjonowania ekosystemu. Miejskie ule doskonale wpływają na środowisko w którym żyjemy – podkreślał  prezydent Krzysztof Chojniak.

Pierwszy miód z miejskiej pasieki będzie wielokwiatowy.
- Miód jest zasklepiony w połowie, co oznacza, że jest gotowy do wybierania. Trzeba go odsklepić z jednej i drugiej strony, a potem odwirować i jest gotowy do spożywania – tłumaczył Piotr Robaszek.
- Po zebraniu pierwszego miodu pszczoły będą pracować dalej. W najbliższym czasie zacznie się okres kwitnięcia lipy, a to oznacza, że kolejny miód będzie lipowy – opowiadał pszczelarz zajmujący się miejską pasieką.

Pierwsze zbiory na pasiece były także świetną okazją do zaproszenia na Piotrkowskie Święto Miodu, które już 23 lipca.
- Już po raz trzeci w Rynku Trybunalskim odbędzie się impreza poświęcona promocji tego nie tylko smacznego, ale bardzo zdrowego produktu, jakim jest miód. Już dziś zapraszamy na jarmark na którym będzie można spróbować słodkości oraz zakupić miód pod różnymi postaciami – zaprasza prezydent Krzysztof Chojniak.
← powrót