Półmaraton rozpoczął Dni Miasta 2023

7 + 7 =
7 + 7 =
DSC_8156
Ponad 500 zawodników pobiegło w VII Nocnym Piotrkowskim Półmaratonie Wielu Kultur. Tradycyjnie już święto Piotrkowa Trybunalskiego zaczynamy na sportowo.
Zawodnicy w okolicach startu zaczęli gromadzić się na długo przed rozpoczęciem półmaratonu. Najpierw była rozgrzewka, a punktualnie o godz. 21.00 prezydent Krzysztof Chojniak wystartował bieg.
- Witam wszystkich biegaczy w Piotrkowie Trybunalskim, mieście z ponad 800-letnią historią. Życzę udanego biegu, wyników na miarę oczekiwań i oczywiście zapraszam ponownie do naszego miasta. Nie tylko w celach sportowych, ale także turystycznych – mówił przed półmaratonem prezydent.

Zawodnicy wystartowali z ul. Słowackiego, a trasa powiodła ulicami Sieradzką, Zamkową, Jerozolimską, Kopernika, Piłsudskiego, Narutowicza, Sienkiewicza, POW. Metę usytuowano w Rynku Trybunalskim.
Najszybszy w tegorocznym maratonie został zawodnik z Ukrainy Semenovych Bogdan , który dystans 21 kilometrów i 97,5 m pokonał w czasie 1:05:50 Na drugim miejscu sklasyfikowano Białorusina Adamovicha Romana (1:06:28), a na najniższym stopniu podium stanął Rogiewicz Andrzej (1:08:31).
Najszybszą kobietą tegorocznego maratonu została Semenovych Natalija, która uzyskała czas 1:17:50, druga była Wychowałek Martyna (1:23:24). Na trzecim miejscu uplasowała się Szmigiel Klaudia (1:34:50)

Wśród wielu kategorii, które przygotowali organizatorzy znalazła się także ta dla najlepszych piotrkowian. Wśród mieszkańców naszego miasta najszybsi byli Bieniek Damian (1:24:51) oraz Pieczyńska Katarzyna (1:46:54)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z półmaratonu oraz udziału w kolejnych wydarzeniach DNI MIASTA (program opublikowaliśmy TUTAJ). Tegoroczne atrakcje święta Piotrkowa Trybunalskiego odbywają się w kwartale plac Kościuszki - ul. Słowackiego - ul. Sienkiewicza - ul. Narutowicza. W związku z powyższym na czas trwania imprezy od piątku zamknięte zostały ulice w centrum miasta. Wiąże się to również ze zmianą tras kursowania autobusów MZK. (pisaliśmy o tym TUTAJ).