Dzisiaj: Poniedziałek 25 marca 2019

Piotrków kolebką... Legii Warszawa

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =
zdjęcie
Konsul Marek Zapór, z Konsulatu w Łucku na Ukrainie gościł dziś (9.03) w Piotrkowie Trybunalskim. W trakcie wizyty spotkał się z wiceprezydentem Andrzejem Kacperkiem, z którym rozmawiał o zaproszeniu młodych adeptów piłki nożnej z naszego miasta na Ukrainę.
Głównym tematem rozmowy była planowana wizyta młodych piłkarzy z piotrkowskiej Akademii Piłki Nożnej na Wołyniu. Będzie miała ona związek ze 100-leciem drużyny Legii Warszawa, która pierwszy mecz w swojej historii rozegrała właśnie na Wołyniu. Tam oprócz młodzieżowego zgrupowania zaplanowano rozegranie meczu.

A dlaczego akurat zaproszenie dla Piotrkowa Trybunalskiego? Wyjaśniał konsul Marek Zapór.
- Początków zespołu Legii Warszawa należy szukać właśnie w Piotrkowie. Tutaj spośród legionistów werbowano piłkarzy, którzy stworzyli stołeczną drużynę. Z tego względu chcemy włączyć piotrkowskie środowisko piłki nożnej w inicjatywę meczu na 100-lecie klubu - przytaczał historię (rys historyczny poniżej).

W trakcie rozmowy ustalono także, że Piotrków Trybunalski włączy się w zbiórkę książek, które zostaną przekazane do ukraińskich szkół.
Więcej na ten temat napiszemy wkrótce na www.piotrkow.pl.

← powrót