Dzisiaj: Wtorek 23 kwietnia 2019

Piotrkowianie nakręceni na miejski rower

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =
zdjęcie
1500 wypożyczeń oraz ponad 700 zarejestrowanych użytkowników - tak wyglądają statystyki po dwóch tygodniach funkcjonowania roweru miejskiego w naszym mieście.
Od ostatnich dni lipca w Piotrkowie funkcjonuje Rower Miejski. Pilotażowy program cieszy się od samego początku bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy każdego dnia dokonują średnio ponad stu wypożyczeń. Pozytywne przyjęcie programu potwierdza liczba zarejestrowanych użytkowników, których obecnie jest ponad 700.
- Chcielibyśmy w przyszłości, w oparciu o doświadczenia zdobyte w trakcie pilotażowej edycji, dołożyć dodatkowe stacje – podkreślał podczas środowego (08.08) spotkania z mediami prezydent Krzysztof Chojniak zachęcając jednocześnie mieszkańców do dzielenia się własnymi spostrzeżeniami.
- Jesteśmy otwarci na Państwa sugestie i uwagi, gdzie takie stacje powinny się jeszcze pojawić, i co jeszcze możemy udoskonalić w systemie.
Prezydent zapowiedział również przeniesienie, po okresie wakacyjnym, stacji znajdującej się na Słoneczku na Stare Miasto.

- Bardzo fajnie, że w naszym mieście jest rower miejski, cieszy również to, że jest on tani - podkreślali zgodnie Michał i jego kolega Grzegorz, którzy po raz pierwszy wypożyczyli jednoślady ze stacji przy galerii Focus Mall. - Mamy nadzieję, że na terenie miasta pojawią się kolejne stacje - dodali.

Do dyspozycji mieszkańców jest 27 rowerów standardowych, 2 tandemy, 2 rowery dziecięce i jeden rower familijny typu cargo, w którym wygodnie i bezpiecznie można przewieźć nawet czworo dzieci. Na terenie miasta znajdują się cztery stacje zlokalizowane w pobliżu galerii Focus Mall, na ul. Belzackiej przy pływalni, dworca kolejowego oraz kąpieliska Słoneczko.
System pilotażowy będzie funkcjonował do 25 listopada.
 
****************************************************************
Aby wypożyczyć rower należy zarejestrować się na stronie PiotrkowskiRower.pl i wpłacić 10 złotych opłaty inicjalnej. Następnie należy na terminalu stacji wypożyczeń wpisać swój numer telefonu, kod PIN, który otrzymaliśmy podczas rejestracji i numer wypożyczanego roweru.
Wypożyczenie jest jeszcze prostsze  za pośrednictwem aplikacji na telefony komórkowe Nextbike. Logujemy się w niej tylko raz, a potem przy wypożyczeniu wpisujemy na telefonie numer roweru lub skanujemy jego kod QR.

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne.
Za przejażdżkę od 21 do 60 minut zapłacimy złotówkę, za dwugodzinną jazdę 2 zł, za trzy godziny użytkowania 3 zł, a za cztery 4 złote. Za każdą kolejną rozpoczętą godzinę zapłacimy 4 zł. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.PiotrkowskiRower.pl.
← powrót