Dzisiaj: Poniedziałek 20 maja 2019

Piotrkowscy kolarze w Tour de Pologne

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =

Szesnastu zawodników z Piotrkowa Trybunalskiego pojedzie w tegorocznym Tour de Pologne Amatorów. Wczoraj (3.08) z piotrkowskimi zawodnikami, którzy w wyścigu pojadą w koszulkach z logo miasta, spotkał się prezydent Krzysztof Chojniak.

71. Tour de Pologne punktualnie o godzinie 13.00 wystartował wczoraj (3.08) spod Stoczni Gdańskiej. Przez kolejnych kilka dni zawodnicy przejadą przez prawie całą Polskę meldując się m.in. w Warszawie, Toruniu, Katowicach, Rzeszowie oraz Zakopanem.

Już tradycyjnie tuż przed najcięższym etapem największego wyścigu kolarskiego w naszym kraju odbędzie sie Tour de Pologne dla amatorów. W Bukowinie Tatrzańskiej, bo tam rozegrany będzie ten etap, tradycyjnie nie zabraknie piotrkowskich kolarzy, którzy w kolarskich koszulkach przygotowanych przez Urząd Miasta promować będą gród trybunalski.

Wczoraj (3.08) z zawodnikami, którzy pojadą w Tour de Pologne Amatorów, spotkał się prezydent Krzysztof Chojniak.
- Dziękuję, że rokrocznie podejmujecie tę ważną inicjatywę. Cieszę się, że wystarcza Wam sił, zaangażowania i wytrwałości, aby przygotowywać się do tego ważnego startu i godnie reprezentować nasze miasto – mówił podczas spotkania prezydent Chojniak, który wraz z kolarzami rozpoczął niedzielny trening.

Kolarze przekazali jedną z koszulek na ręce prezydenta jako wyraz podziękowania za pomoc w przygotowaniu do startu.
- Bardzo serdecznie dziękujemy za to, że co roku możemy liczyć na pomoc Urzędu Miasta. Żółte koszulki, w których pojedziemy, na pewno będą wyróżniać się wśród wszystkich uczestników wyścigu – opowiadali uczestnicy, którzy po swojej rywalizacji będą kibicować zawodowcom. – Mamy przygotowany baner, z którym będziemy dopingować Rafała Majkę, jednego z polskich faworytów wyścigu - mówi Grzegorz Mogiła, kapitan piotrkowskiej drużyny.

W tym roku w wyścigu amatorów pojedzie szesnastu piotrkowskich kolarzy. Tour de Pologne amatorów odbędzie się w najbliższy piątek (8.08). Zawodnicy przejadą blisko czterdziestokilometrową rundę, na której znajdą się dwa bardzo trudne podjazdy pod Ząb oraz Gliczarów. Następnie na tej samej trasie rywalizować będą zawodowcy.

← powrót