Dzisiaj: Wtorek 23 kwietnia 2019

Piotrkowski haft zna już cały świat

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
zdjęcie
Ornaty, sztandary oraz haftowane obrazy – to prawdziwe dzieła sztuki w wykonaniu piotrkowskiej firmy „Haftina”,  która z małej, rodzinnej firmy przerodziła się w przedsiębiorstwo eksportujące swoje produkty na wszystkie kontynenty.
Początki Haftiny sięgają roku 1989 – kiedy to firma zaczynała od naszywek, wprasowanek i napisów. Po 2000 roku rozszerzono działalność o produkcję haftowanych obrusów. Cztery lata później pojawiły się sztandary, a po 2007 roku ofertę zakładu wzbogaciły ornaty i bielizna kielichowa. Szeroki wachlarz oferowanych usług powiększono w 2010 roku o branżę motoryzacyjną.

Firma wyposażona w park maszynowy z nowoczesnymi automatami haftującymi, własne studio projektowe oraz szwalnię zapewnia swoim klientom kompleksowe usługi od projektu graficznego, po haft i druk. Na szczególną uwagę zasługuje bogata kolekcja studia Haftina Atelier, na którą składają się szaty liturgiczne, bielizna kielichowa, obrusy ołtarzowe oraz baldachimy. O wyjątkowości tych produktów świadczy fakt wykorzystania ich podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.
Dziś Haftina jest świetnie prosperującym zakładem, zatrudniającym około 140 osób. Firma wciąż się rozwija, a jej produkty są wysyłane na wszystkie kontynenty.

Przypominamy, że Haftina jest jedną z kilkudziesięciu firm produkcyjnych działających na terenie miasta. Łącznie w przemyśle zatrudnionych jest kilkanaście tysięcy osób. Do największych tego typu przedsiębiorstw należą:
- PIOMA Odlewnia,
- Famur,
- Zamet Industry (w trzech firmach działających na terenie Fabryki Maszyn Górniczych zatrudnionych jest łącznie ok. 1700 osób),
- Haering Polska (ponad 2200 osób),
- MBL (ok. 540 osób),
- Cooper Standard (ok. 330 osób),
- REAC Poland (ok. 150 osób),
- Plasimet (ok. 90 osób),
- Polanik (ok. 115 osób),
- Emerson Polska (ok. 190 osób),
- Euro-Kerze (ok. 150 osób),
- Szlachet Stal (ok. 80 osób),
- Nowalijka (ok. 400 osób),
 - Viamontex,
- huta szkła "Feniks",
- Szkło - Dekor (ok. 50 osób),
 - Sulimar (ok. 190 osób),
 - Minibrowary.pl (Jan Olbracht Browar Rzemieślniczy).
← powrót