Piotrkowski Marsz Pileckiego

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
zdjęcie
25 maja mija 69 lat od zamordowania rotmistrza Witolda Pileckiego przez komunistyczne władze Polski. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr  1 zaprasza na marsz ku czci jednego z największych bohaterów w dziejach Rzeczpospolitej.
Oskarżony i skazany przez władze komunistyczne Polski Ludowej na karę śmierci rotmistrz Witold Pilecki - współzałożyciel Tajnej Armii Polskiej, żołnierz Armii Krajowej, więzień i organizator ruchu oporu w KL Auschwitz, stracony w 1948 r.
Unieważnienie wyroku nastąpiło w 1990 r. Pośmiertnie otrzymał Order Orła Białego (2006 r.), a w 2013 r. został awansowany do stopnia pułkownika.

Marsz ku czci jednego z największych bohaterów w dziejach Rzeczpospolitej wyruszy w piątek o godz. 14.30 z Rynku Trybunalskiego. Następnie uczestnicy przejdą ulicą Sieradzką, placem Kościuszki, al. 3 Maja pod Rondo Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości  zakończy koncert Bartka Kurowskiego o godz. 15.30 w siedzibie ZSP nr 1 (ul. Roosevelta 1).

Wszelkie informacje  dotyczące przemarszu znajdują się na stronie szkoły www.zsp1.piotrkow.pl oraz na poniższym plakacie.
← powrót