Dzisiaj: Poniedziałek 20 maja 2019

Plac Niepodległości czeka przebudowa

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =
zdjęcie
Jeszcze w tym roku rozpocznie się modernizacja placu Niepodległości. Nową jakość zyska nie tylko skwer, ale także znajdujący się na nim plac zabaw. Pojawi się także wiele nowości.
Modernizacja placu Niepodległości to kolejny etap realizacji programu „Młode Stare Miasto”. W ramach inwestycji przebudowany zostanie skwer oraz znajdujący się na nim plac zabaw, który zostanie ogrodzony, wyposażony w nowe zabawki oraz wyłożony bezpieczną nawierzchnią. Z kolei na skwerze pojawią się nowe trawniki oraz nasadzenia drzew i krzewów. Przebudowana zostanie także kanalizacja deszczowa wraz z przyłączami.

Wyłoniono już wykonawcę inwestycji, która będzie realizowana w systemie „projektuj i buduj”.
- Przez najbliższe miesiące będzie przygotowywana dokumentacja projektowa  – informują pracownicy Biura Inwestycji i Remontów Miasta i wyjaśniają. - Projekt musi być zgodny z przygotowanym programem funkcjonalno-użytkowym i zanim będzie zrealizowany musi zostać przez nas zaakceptowany.
Prace na placu Niepodległości mają wystartować jesienią i zakończą się w przyszłym roku.

Po przebudowie na zmodernizowanym placu pojawi się kilka nowości. Zaplanowano zainstalowanie m.in. ładowarki ze stacją Wi-Fi, stacji naprawczej dla rowerów oraz urządzenia „Smart” – słup ogłoszeniowy. Funkcjonujący na placu szalet będzie zdemontowany, a w jego miejsce ustawiona nowoczesna samoobsługowa toaleta. Cały plac Niepodległości zostanie oświetlony.
Dodatkowo pojawi się iluminacja, która oświetli zabytkowe mury miejskie znajdujące się przy I LO i zakonie Jezuitów. 
← powrót