Pobiegniemy Tropem Wilczym

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =
zdjęcie
Już po raz kolejny w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowany zostanie Bieg Tropem Wilczym. Impreza upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych odbędzie się 3 marca.
Bieg Tropem Wilczym na stałe wpisał się już w harmonogram uroczystości upamiętniających Żołnierzy Niezłomnych. Co roku kilkuset piotrkowian w sportowy sposób chce uczcić pamięć bohaterów antykomunistycznego podziemia. Nie inaczej będzie i tym razem.

Świętowanie rozpocznie się od części oficjalnej, a następnie odbędzie się sportowa część imprezy. Biegacze wystartują około godz. 12:00, a do pokonania będą mieli symboliczny dystans 1963 metrów, który nawiązuje do daty śmierci ostatniego żołnierza wyklętego - Józefa Franczaka „Lalka” zamordowanego w 1963 roku. 

Trasa została wyznaczona podobnie jak w poprzednich latach.
Zawodnicy wystartują z okolic ronda Żołnierzy Wyklętych w kierunku stadionu miejskiego „Concordia”. Na stadionie uczestnicy pokonają jedno okrążenie po bieżni. Powrót odbędzie się chodnikiem wzdłuż ulicy Żwirki. Następnie biegacze skręcą w pierwszą bramę do parku i po wytyczonych alejkach podążą do mety.
Organizatorzy będą mieli przygotowanych 400 pakietów startowych, a rejestracja uczestników odbędzie się w dniu zawodów i będzie bezpłatna.

Więcej na temat całego programu obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych wkrótce będzie można przeczytać na www.piotrkow.pl.
Relację z ubiegłorocznych obchodów można zobaczyć TUTAJ.
Regulamin biegu znajduje się w załączniku, a pod adresem tropemwilczym.pl/bieg/piotrkow-trybunalski znajduje się oficjalna strona biegu.

Załączniki artykułu

Regulamin biegu (Pobrań: 30)
← powrót