Podzamcze: Najpierw zburzymy, aby wybudować

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =
zdjęcie
31 mieszkań znajdzie się w nowej kamienicy, która zostanie wybudowana przy skrzyżowaniu ulic: Jerozolimskiej oraz Starowarszawskiej. To kontynuacja projektu „Młode Stare Miasto”.
- Pustostan, który obecnie znajduje się przy skrzyżowaniu zostanie wyburzony. W jego miejsce stanie nowy budynek. Większość prac zaplanowaliśmy w 2018 roku, a wprowadzenie lokatorów na początku 2019 roku – mówił podczas dzisiejszego briefingu prasowego prezydent Krzysztof Chojniak, który podkreślił, że inwestycja to kolejny etap rewitalizacji Podzamcza.
- Jako samorząd robimy pierwszy krok w kierunku uczynienia z Podzamcza atrakcyjnego osiedla mieszkaniowego. Takie inwestycje mają zachęcić prywatnych przedsiębiorców do własnych inwestycji w tym rejonie – podkreślał prezydent.

Nowa kamienica powstanie w formule Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
- Nabór będzie mieć formułę otwartą. Już dziś zachęcam wszystkich do osiedlenia się w kamienicy. Będzie to miejsce wyjątkowe nie tylko ze względu na klimat Starego Miasta, ale przede wszystkim na bezpośrednie sąsiedztwo mediateki, która powstanie naprzeciw na placu Pofranciszkańskim – zachęcała Elżbieta Sapińska, prezes TBS, która przybliżyła także najbliższe procedury związane z budową.
- Obecnie kończymy projekt budowalny. W czerwcu chcemy złożyć wniosek o pozwolenie na budowę, natomiast we wrześniu stratujemy do konkursu Banku Gospodarstwa Krajowego po dofinansowanie.

Znana jest już koncepcja nowego budynku.
- Projekt jest dostoswany do kamienic, które znajdują się tuż obok. Historycznie ta działka była podzielona na trzy parcele. Staraliśmy się tak zaprojektować budynek, aby elewacja odzwierciedlała te historyczne elementy – mówiła projektantka Anna Rogut.

W kamienicy znajdzie się trzydzieści jeden 1-, 2- i 3-pokojowych mieszkań. Na parterze, oprócz mieszkań dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, znajdą się także lokale usługowe. Powierzchnia pomieszczeń wyniesie od 35 do 65 metrów kwadratowych. Budynek będzie podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej. Inwestycja obejmie również budowę wewnętrznego parkingu.
← powrót