Dzisiaj: Poniedziałek 30 marca 2020

Policja ostrzega przed oszustami

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 2 =
zdjęcie
W czwartek (20.02) w Mediatece 800-lecia Komenda Miejska Policji zorganizowała spotkanie pod hasłem „Bezpieczny senior”. Jej celem jest ochrona starszych osób przed oszustami.
W spotkaniu udział wzięli przede wszystkim pracownicy banków.
- Chcemy uczulić na sytuacje, w których starsze zapłakane lub zdenerwowane osoby przychodzą do banku, aby podjąć oszczędności. W takich momentach obsługującym powinna się zaświecić lampka ostrzegawcza. W grę może wchodzić oszustwo – tłumaczyli przedstawiciele KMP w Piotrkowie.

Mimo szerokich kampanii informacyjnych seniorzy cały czas dają się nabierać na oszustwa złodziei podszywających się pod osoby i instytucje.
Do najbardziej rozpowszechnionych oszustw „na wnuczka” dołączyły także m.in. oszustwa „na akwizytora” - sprawca podaje się za przedstawiciela banku, firmy telekomunikacyjnej lub znanej firmy wysyłkowej; na dotację - sprawca podaje się za urzędnika współpracującego z Unią Europejską, „na administrację” – oszuści podają się za pracowników administracji mieszkaniowej; „na dekoder” – sprawca podaje się  za pracownika firmy przestrajającego telewizory z systemu analogowego na cyfrowy.
← powrót