Dzisiaj: Poniedziałek 20 maja 2019

Półmaraton za dwa tygodnie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
zdjęcie
22 czerwca ulicami naszego miasta przebiegnie  IV Nocny Piotrkowski Półmaraton Wielu Kultur. Zapisy na bieg jeszcze trwają.
Ponad 600 osób zgłosiło się już do udziału w IV Nocnym Piotrkowskim Półmaratonie Wielu Kultur. W tym roku po raz pierwszy zawodnicy mają do wyboru dwa dystanse: tradycyjny półmaraton oraz ćwierćpółmaraton.
- Krótszy dystans przeznaczony jest dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem lub w swoim planie biegowym mają krótszy start – opowiada Leszek Heinzel, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji dodając, że w przypadku ćwierćpółmaratonu zawodnicy będą mieli do pokonania jedną pętlę.

Trasa biegu wytyczona została podobnie jak w poprzednich latach i powiedzie przez centrum miasta oraz zabytkowe uliczki Starówki. Zawodnicy przebiegną m.in. przez Al. Kopernika i Piłsudskiego, ul. Słowackiego, POW, Sienkiewicza i Jerozolimską, a także Rynek Trybunalski.
Biegacze ulice miasta po raz kolejny będą pokonywać wieczorem. Bieg wystartuje o godz. 21:00.

- Półmaraton liczbą swoich uczestników co roku nawiązuje do urodzin miasta, dlatego w tym roku na bieg może się zapisać 801 uczestników. Z kolei w przypadku krótszego dystansu limit zawodników wynosi 150 osób – dodaje dyrektor Heinzel zaznaczając, że są jeszcze miejsca na oba dystanse.

Zapisy na półmaraton jeszcze trwają i prowadzone są na oficjalnej stronie internetowej biegu www.polmaratonpiotrkowski.pl. Tutaj biegacze znajdą także szczegółowe informacje dotyczące m.in. trasy oraz przygotowań do półmaratonu.
← powrót