Ponad 100 tysięcy klientów BOM-u

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
zdjęcie
116 tysięcy klientów obsłużyło Biuro Obsługi Mieszkańców w 2018 roku.
Statystykę wygenerowano na podstawie biletomatów ustawionych w budynkach Urzędu Miasta przy Pasażu Rudowskiego 10 oraz przy ul. Szkolnej 28.
W głownej siedzibie magistratu na stanowiskach BOM obsłużono 36.081 osób, zaś na "Szkolnej" 80.548 osób.
Na tak wysoką liczbę złożyły się wizyty mieszkańców w Urzędzie Stanu Cywilnego, Referacie Komunikacji, kasach oraz stanowiskach ds.: meldunków, podatków od nieruchomości, działalności gospodarczej oraz dowodów osobistych.

Ze statystyk wynika, że najwięcej klientów załatwiało sprawy związane z rejestracją pojazdów – 26.581 osób. W przypadku rejestracji pojazdów najdłuższy był też średni czas oczekiwania w kolejce i wyniósł on blisko 30 minut.
Na drugim miejscu znajdują się kasy, z których w ciągu roku skorzystało 25.086 klientów, a na trzecim stanowiska ds. dowodów osobistych - 13.664 klientów. W obu tych przypadkach na obsługę klienci czekali najkrócej. Średni czas oczekiwania wyniósł poniżej 3 minut.

- Roczne statystyki są cennym źródłem informacji na temat organizacji obsługi klientów. Systematycznie wprowadzamy kolejne udogodnienia, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom piotrkowian – podkreśla Bogdan Munik, Sekretarz Miasta zachęcając także do korzystania z bardzo rozwiniętych w piotrkowskim magistracie e-usług.
- To wygodny sposób załatwiania urzędowych spraw bez konieczności wychodzenia z domu. Zachęcam do zakładania bezpłatnego Profilu Zaufanego, dzięki któremu można korzystać z kilkudziesięciu e-usług dostępnych za pośrednictwem internetu – zaznacza Bogdan Munik.

Ze statytsyk wynika, że średni czas załatwiania sprawy w Urzędzie Miasta wyniósł 5 minut 34 sekundy, zaś średni czas oczekiwania to 8 minut 27 sekund.

Przypominamy, że przed udaniem się do magistratu można już wcześniej zarezerwować kolejkę poprzez stronę internetową (TUTAJ).
Wszelkie informacje o e-usługach, załatwianiu spraw w Urzędzie oraz rezerwacji stanowisk w BOM można znaleźć na stronie www.bom.piotrkow.pl.
← powrót