Prace instalacyjne na Wojska Polskiego

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 1 =
zdjęcie
Na budowie sieci podziemnych koncentrują się obecnie prace przy modernizacji ul. Wojska Polskiego. Roboty przebiegają zgodnie z planem.
W ciągu ostatnich tygodni wykonawcy ułożyli już dużą część nowych mediów: kanalizacji sanitarnej, wodociągu oraz „deszczówki”. Obecnie wymieniany jest kolektor sanitarny, równolegle gazownia wymienia swoje sieci.
- Prace koncentrują się na odcinku od wiaduktu kolejowego do rzeki Strawy. Na tym fragmencie większość instalacji już została wykonana – relacjonuje Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.
- Po zakończeniu prac nad kolektorem i gazociągiem, rozpoczniemy przebudowę infrastruktury w okolicy skrzyżowania z ul. Polną i „starą” Łódzką – dodaje.

Po zakończeniu robót instalacyjnych drogowcy wykonają podbudowę pod chodniki i jezdnię, a elektrycy ustawią latarnie. Całość zwieńczy wylanie asfaltu, ułożenie chodników, urządzenie zieleni oraz ustawienie elementów małej architektury.
Po przebudowie u zbiegu ulic Polnej i „starej” Łódzkiej powstanie rondo, które upłynni ruch na ul. Wojska Polskiego. Dodatkowo ul. Łódzka zostanie udrożniona poprzez włączenie jej w rondo Solidarności. Urząd Miasta ogłosił już przetarg na wykonanie tego zadania (więcej na ten temat piszemy TUTAJ).

Modernizacja ul. Wojska Polskiego wykonywana jest w dwóch etapach. Pierwsza część, od wiaduktu kolejowego do nowo wybudowanego ronda, powinna zakończyć się w pierwszej połowie roku, a drugi etap (do al. Armii Krajowej) do końca tego roku.
Koszt modernizacji, którą wykonuje konsorcjum piotrkowskich firm, wynosi blisko 13,3 mln zł.
← powrót