Projekty wpływają, czas się kończy

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =
zdjęcie
Do Urzędu Miasta wpływają kolejne projekty budżetu obywatelskiego 2018. Swoje propozycje piotrkowianie mogą składać jeszcze do poniedziałku (14.08).
W ostatnich dniach wpłynęły kolejne propozycje do budżetu obywatelskiego 2018. Dotyczą one m.in. utworzenia miejsc rekreacyjno-wypoczynkowych na osiedlu Łódzka i przy SP nr 11, jezdni na ul. Wiatracznej oraz dodatkowych miejsc parkingowych na ul. Kobyłeckiego.
- Mieszkańcy zgłosili łącznie już dziewięć propozycji, wśród których trzy dotyczą inicjatyw ogólnomiejskich – opowiadają magistraccy urzędnicy przypominając, że w poprzednich latach najwięcej wniosków zgłaszano w ostatnich dniach przyjmowania projektów.

W budżecie obywatelskim 2018 do podziału na inwestycje przeznaczono 1 mln 200 tys. zł. Na każdy z czterech rejonów miasta przypada po 200 tys. zł. Piotrkowianie mogą zgłaszać także propozycje projektu ogólnomiejskiego. W tej puli czeka aż 400 tys. zł.
Projekt rejonowy może zgłosić grupa co najmniej 15 osób, zaś ogólnomiejski  co najmniej 60 osób.

W tym roku zniesiono ograniczenie wiekowe. Oznacza to, że wszyscy piotrkowianie mogą zarówno zgłaszać projekty, jak i brać udział w głosowaniu. Projekty można składać w wersji papierowej, w Urzędzie Miasta (ul. Szkolna 28 i Pasaż Karola Rudowskiego 10), bądź poprzez stronę www.piotrkowianiedecyduja.pl.
Na tej stronie znajduje się także lista zgłoszonych propozycji.
← powrót