Dzisiaj: Poniedziałek 20 maja 2019

Rewitalizacja Podzamcza idzie pełną parą

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
zdjęcie
Poszpitalna nieruchomość położona przy ulicy Wojska Polskiego 2 przejdzie gruntowny remont. Rewitalizacja budynku jest częścią projektu „Młode - Stare Miasto.
Realizacja projektu „Młode - Stare Miasto” nabiera coraz większego tempa. Działania piotrkowskiego samorządu uzupełnia projekt Województwa Łódzkiego polegający na modernizacji poszpitalnej nieruchomości położonej przy ulicy Wojska Polskiego 2. Przekazanie budynku wykonawcy remontu odbyło się w poniedziałek (11.06) z udziałem przedstawicieli władz Województwa Łódzkiego i Piotrkowa Trybunalskiego.

- Do budynku zostaną przeniesione instytucje wojewódzkie dotąd porozrzucane po całym mieście - mówił Marek Mazur, Przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego i wyliczał placówki, które przeniosą się do zmodernizowanej nieruchomości. 
- Swoją siedzibę znajdą tutaj: Biblioteka Pedagogiczna, Wojewódzki Urząd Pracy w Piotrkowie, filia Regionalnego Ośrodka Adopcyjnego, filia Wojewódzkiego Biura Geodezji w Łodzi oraz Rejon Dróg Wojewódzkich w Piotrkowie Trybunalskim. Zakończenie prac planujemy na koniec 2019 roku.

Obecny na spotkaniu z mediami prezydent Krzysztof Chojniak zaznaczył, że dzięki współpracy dwóch samorządów można zrealizować więcej dobrych rzeczy dla lokalnej społeczności i przypomniał zakres projektu „Młode Stare Miasto”.
- Remont budynku należącego do samorządu województwa to jedna z części szerokiego projektu, w skład którego wchodzą jeszcze prace konserwatorskie 10 kamienic wraz z podwórzami, rewitalizacja placu Niepodległości z przedmurzem i iluminacją, przebudowa ulicy Pereca oraz wykonane wcześniej modernizacje placu Zamkowego i ulicy Garncarskiej. W projekt MSM ściśle wpisuje się również budowa mediateki, która powstaje w ścisłym sąsiedztwie – informował prezydent.

Czy do budowanego nowoczesnego centrum nauki i kultury nie można było przenieść biblioteki pedagogicznej? Brzmiało jedno spośród niewielu pytań skierowanych podczas spotkania z mediami. 
- Mimo, że prowadzenie Biblioteki Pedagogicznej z mocy ustawy należy do zadań samorządu województwa przedstawiliśmy propozycję umiejscowienia obydwu bibliotek na placu Pofranciszkańskim. Jednak samorząd Województwa Łódzkiego podjął decyzję o odrębnej lokalizacji – przypominał Krzysztof Chojniak.
← powrót