Rondo Dmowskiego/AK: Ziemia pełna niespodzianek

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
zdjęcie
Trwa przebudowa skrzyżowania ul. Żelaznej, Dmowskiego i Armii Krajowej. Drogowcy odkrywają kolejne warstwy ziemi, która - jak się okazuje - kryje wiele tajemnic.
Inwestycja rozpoczęła się od przebudowy kanalizacji sanitarnej.
- Kolejne wykopy ujawniają instalacje, które nie są ujęte na żadnych mapach. Także od samego początku nie brakuje niespodzianek - relacjonuje Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.
- Wykonawcy ułożyli już fragment „sanitarki” wzdłuż ulicy Dmowskiego, po czym okazało się że kanał, do którego ma być włączona nowa instalacja jest położony o metr niżej niż wykazuje to projekt. Całą instalację należy więc wykopać i ułożyć głębiej – wyjaśnia dyrektor Majczyna i podkreśla, że sytuacja wynika z błędnie wykonanej dokumentacji projektowej.
- Kosztami ponownego ułożenia kanalizacji sanitarnej zostanie obciążony projektant, który źle przygotował projekt – dodaje M. Majczyna. Inwestycja jest w początkowej fazie dlatego sytuacja nie powinna mieć wpływu na termin zakończenia całej inwestycji.

Przypominamy, że przebudowa skrzyżowania ul. Żelaznej, Dmowskiego i Armii Krajowej to jedna z najważniejszych i największych tegorocznych inwestycji drogowych. Dzięki tej inwestycji nie tylko poprawi się komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Po zakończeniu prac na skrzyżowaniu powstanie rondo.
Modernizacja obejmuje także modernizację odcinków ulic – przy dojeździe i zjeździe z ronda. Pojawią się nowe chodniki, zjazdy do posesji i ścieżki rowerowe.
- Planujemy przedłużenie ciągu pieszo-rowerowego w al. Armii Krajowej poprzez rondo, a następnie po stronie wschodniej ulicy Żelaznej oraz po stronie północnej ulicy Dmowskiego – relacjonują urzędnicy.
Całość inwestycji dopełni rozbudowa oświetlenia, nasadzenia zieleni, elementy małej architektury w postaci koszy na śmieci, koszy na psie odchody oraz ławek. Prace zwieńczy wylanie asfaltu.
← powrót