Dzisiaj: Czwartek 27 lutego 2020

„Rower miejski” na wakacje

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
zdjęcie
Już od lipca na ulice miasta wjedzie „rower miejski”. Do dyspozycji mieszkańców będą 32 jednoślady, wśród których pojawi się m.in. tandem, cargo i rowerki dziecięce.
 
"Rower miejski" jest swoistą wypożyczalnią rowerów ze stacjami zlokalizowanymi w różnych częściach miasta. W Piotrkowie zaplanowano cztery takie stacje zlokalizowane: przy galerii Focus, dworcu PKP, w pobliżu pływalni przy ul. Belzackiej oraz na kąpielisku miejskim „Słoneczko”. Dzięki systemowi internetowemu stacje będą czynne całą dobę, siedem dni w tygodniu.

- Do dyspozycji mieszkańców będą dostępne  32 rowery, wśród których pojawią się m.in. dwa tandemy, jeden rower familijny typu cargo, a także dwa rowerki dziecięce - opowiada wiceprezydent Adam Karzewnik i przybliża szczegóły użytkowania miejskiego roweru.
- Chcemy, aby jak największa liczba mieszkańców mogła skorzystać z miejskich rowerów, stąd pierwsze 20 minut jazdy będzie darmowe, zaś za kolejne minuty użytkowania będziemy płacili niewielkie kwoty.

Koszt korzystania z miejskiego roweru wyniesie: do 20 minut za darmo, od 21 do 60 minut - złotówka, od godziny do dwóch - dwa złote, od dwóch do trzech godzin - trzy złote, od trzech godzin do 240 minut i każda kolejna godzina - cztery złote
Jak podkreśla wiceprezydent w tym roku "rower miejski" będzie funkcjonował pilotażowo. Z jednośladów będzie można korzystać w okresie od 25 lipca do 25 listopada. Po sezonie przeprowadzona zostanie analiza i podjęta decyzja w sprawie ewentualnego kontynuowania projektu.
← powrót