Rzemieślnicza i Asnyka przekazane wykonawcy

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =
zdjęcie
Ulice Rzemieślnicza (od ul. Jerozolimskiej do ronda ks. T. Pecolta) i Asnyka są już w rękach wykonawcy. W najbliższych dniach wystartuje modernizacja dróg obejmująca zarówno przebudowę mediów, jak i chodników i jezdni.
Ulice Rzemieślnicza i Asnyka to kolejne piotrkowskie drogi, które przejdą kompleksowy remont.
- Przebudowana zostanie kanalizacja sanitarna i wodociąg oraz wybudowana kanalizacja deszczowa. Następnie z ulicy Asnyka usunięta będzie tzw. "trylinka" pokrywająca jezdnię, a z Rzemieślniczej zerwany stary asfalt - informują pracownicy Biura Inwestycji i Remontów.

Zanim jednak rozpoczną się prace przy modernizacji mediów wykonawca wytnie ponad 30 drzew stojących wzdłuż ul. Rzemieślniczej, które kolidują z inwestycją.
- W trakcie prowadzenia wycinki mieszkańcy powinni liczyć się z czasowymi zamknięciami ulicy dla ruchu – ostrzegają urzędnicy i dodają. 
- Po tym etapie zamknięta zostanie ulica Asnyka, która jako pierwsza będzie remontowana. To dlatego, że niebawem ruszy również przebudowa boiska przy Szkole Podstawowej nr 5, obejmująca budowę odwodnienia placu szkoły, które będzie włączone do nowo budowanej infrastruktury w Asnyka, dlatego chcemy równolegle wykonać te czynności.
- Dzięki wykonaniu odwodnienia zlikwidujemy zastoiska wody, które powstają w rejonie ulicy Asnyka po obfitych opadach deszczu. Warto zaznaczyć, że poprawimy również bezpieczeństwo poruszania się i dojazdu do znajdujących się w pobliżu: szkoły podstawowej, przychodni zdrowia, cmentarza, stacji paliw oraz osiedla mieszkaniowego - podsumowują.

Dodatkowo na remontowanych ulicach pojawi się oświetlenie ledowe oraz nasadzenia zieleni. Od piątku (18.05), na czas trwania inwestycji, zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i dostosowanie się do nowego oznakowania drogowego.
Na realizację prac, które kosztować będą miejski budżet blisko 2,6 mln zł, wykonawca będzie miał sześć miesięcy.
← powrót