Sienkiewicza: otwarto oferty

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 9 =
zdjęcie
Jedną z najważniejszych tegorocznych inwestycji drogowych będzie kontynuacja przebudowy ulicy Sienkiewicza. Metamorfozę przejdzie odcinek od ul. Słowackiego do ul. Wojska Polskiego.
Zgodnie z zapowiedziami Urząd Miasta kontynuuje przebudowę ul. Sienkiewicza. W tym roku zaplanowano modernizację kolejnego ważnego odcinka, na którym znajdują się m.in. dwie szkoły: podstawowa i ponadgimnazjalna oraz przedszkole.

Inwestycja obejmie przebudowę infrastruktury podziemnej oraz części drogowej.
- Swoją stylistyką zmodernizowana ulica będzie nawiązywać do wykonanego w 2016 roku remontu fragmentu od ul. Słowackiego do al. Kopernika – opowiadają pracownicy Biura Inwestycji i Remontów podkreślając, że zaplanowane prace to nie tylko lepszy efekt wizualny.
- Dzięki wykonaniu inwestycji znacząco zwiększy się komfort i bezpieczeństwo poruszania się po tej drodze zarówno kierowców, jak i pieszych.

W ramach inwestycji przebudowane zostaną: wodociąg, sieć ciepłownicza oraz kanalizacja sanitarna. W drodze wybudowana będzie także „deszczówka”. Na jezdni znajdzie się nowa podbudowa oraz dwie warstwy asfaltu. Z kolei chodniki zostaną wykonane z płyt kamiennych, w projekcie nowej drogi są także miejsca postojowe.
Przeprowadzenie robót wymaga wycinki dziesięciu drzew znajdujących się przy drodze. W ich miejsce po zakończeniu prac drogowych pojawią się nowe nasadzenia.

Za nami kolejny etap procedury wyłaniania wykonawcy inwestycji. W piątek minął termin zgłaszania ofert w przetargu. Chęć przeprowadzenia prac zgłosiło tylko konsorcjum piotrkowskich firm drogowych, a zaproponowana cena mieści się w budżecie, jaki miasto miało przeznaczone na tę inwestycję.
- W najbliższych dniach oferta będzie sprawdzona pod względem formalnym. Jeśli dokumenty będą kompletne to przetarg zostanie rozstrzygnięty – wyjaśniają urzędnicy z Referatu Zamówień Publicznych.

Na wykonanie modernizacji firma będzie miała 7 miesięcy od podpisania umowy.
← powrót