Dzisiaj: Poniedziałek 20 maja 2019

Skrzyżowanie w rękach wykonawcy

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
zdjęcie
W środę (5.12) odbyło się przekazanie placu budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Żelaznej/Dmowskiego/Armii Krajowej. Pierwsze prace zaplanowano jeszcze w tym roku.
Kilka dni temu rozstrzygnięto przetarg na przebudowę skrzyżowania. Inwestycję przeprowadzi konsorcjum trzech piotrkowskich firm, a plac budowy został już przekazany drogowcom.

Zgodnie z zapowiedziami wykonawców jeszcze w tym roku odbędą się pierwsze prace.
- Będą one związane z wycinką drzew i nie będą powodować zmiany organizacji ruchu – zastrzegają i dodają, że pierwsze roboty podziemne zaplanowano w przyszłym roku.
W ramach robót instalacyjnych zaplanowano budowę kanalizacji deszczowej i wodociągu oraz przebudowę „sanitarki”. Usunięte zostaną również wszelkie kolizje teletechniczne.

Inwestycja oprócz przebudowy skrzyżowania obejmie także modernizację odcinków ulic – przy dojeździe i zjeździe z ronda. Pojawią się nowe chodniki, zjazdy do posesji i ścieżki rowerowe.
- Planujemy przedłużenie ciągu pieszo-rowerowego w al. Armii Krajowej poprzez rondo, a następnie po stronie wschodniej ulicy Żelaznej oraz po stronie północnej ulicy Dmowskiego.
Całość inwestycji dopełni rozbudowa oświetlenia, nasadzenia zieleni, elementy małej architektury w postaci koszy na śmieci, koszy na psie odchody oraz ławek. Prace zwieńczy wylanie asfaltu.

Jak zapewniają urzędnicy w związku ze znacznym natężeniem ruchu oraz newralgicznym położeniem skrzyżowanie nie będzie całkowicie wyłączone z ruchu, a jego przebudowa będzie odbywała się etapami.
- Przebudowa skrzyżowania nie tylko poprawi komfort poruszania się kierowców, ale także znacząco zwiększy bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Zgodnie z zapisami w umowie wykonawca ma 11 miesięcy na zakończenie inwestycji. Jej koszt to blisko 9 mln zł.
← powrót