Dzisiaj: Wtorek 23 kwietnia 2019

Sokolnik powrócił do parku

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =
zdjęcie
W parku im. ks. J. Poniatowskiego ponownie pojawił się sokolnik z drapieżnymi ptakami. Piotrków Trybunalski wznowił płoszenie gawronów zanieczyszczających ławki, alejki, trawniki oraz ubrania spacerowiczów.
Gawrony mocno dają się we znaki spacerowiczom korzystającym z uroków parku im. ks. J. Poniatowskiego. Ptactwo zanieczyszczające ławki i alejki utrudnia wypoczywanie piotrkowianom w największym piotrkowskim zieleńcu. Dlatego miasto wznowiło płoszenie gawronów. Jedną z najskuteczniejszych jak dotąd metod jest wykorzystanie do tego drapieżnych ptaków. Aby jednak móc tego dokonać niezbędne było uzyskanie zgody z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

- Decyzję otrzymaliśmy wiosną. Wymagało to od nas wiele pracy w postaci przygotowania odpowiednich wniosków, tworzenia ekspertyz, spotkań w siedzibie RDOŚ oraz wizji lokalnych – wyjaśniają pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, dodając.
- Dzięki naszym staraniom uzyskaliśmy zezwolenie na okres aż 5 lat, czyli do marca 2023 r. Dodatkowo wyrażono zgodę na dłuższy niż poprzednio okres płoszenia ptactwa, tj. od 1 sierpnia do 15 marca. 

Sokolnik w parku ks. J. Poniatowskiego rozpoczał pracę z początkiem tygodnia. Specjalista płoszy gawrony w ciągu dnia przy użyciu drapieżnych ptaków. Są wśród nich m.in. orły, sokoły, jastrzębie i myszołowy. W późniejszym okresie planuje się zrzucanie niezasiedlonych gniazd.
← powrót