Spacerowa z rondem. Pora na asfalt

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 2 =
zdjęcie
Kolejna inwestycja drogowa zmierza ku końcowi. Na ulicy Spacerowej trwają ostatnie prace drogowe, które zwieńczy wylanie asfaltu.
 
Modernizacja ulicy Spacerowej prowadzona jest obecnie na całym odcinku, tj. od ul. Rolniczej do ul. Małej. Inwestycja nie tylko zmieni wizerunek ulicy, ale przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo i komfort osób podróżujących w tym rejonie miasta.

Wzdłuż drogi ułożono już nowe chodniki wraz ze ścieżkę rowerową, miejsca parkingowe oraz zatoki autobusowe.
Na skrzyżowaniu ulic Spacerowej i Partyzantów powstało rondo, które upłynni przejazd w okresie zmożonego ruchu.
- Obecnie trwają przygotowania do asfaltowania jezdni, które zgodnie z zapowiedzią odbędzie się pod koniec lipca - opowiadają pracownicy Biura Inwestycji i Remontów i przybliżają zakres prac prowadzonych na ulicy.
- Ku końcowi zmierzają także prace elektryczne. Usuwane są stare słupy oświetleniowe, a w ich miejsce staną nowe z energooszczędnym oświetleniem LED. Równolegle trwają także prace związane z urządzaniem terenów zielonych.

Dla poprawy bezpieczeństwa pojawiły się również tzw. “progi zwalniające”, zarówno dla aut wjeżdżających i wyjeżdżających z powstałego parkingu, jak również podobne wyniesienie zastosowano na skrzyżowaniu ulicy Rolniczej ze Spacerową.
- Jest to celowy zabieg, który ma spowolnić ruch samochodów. Z doświadczenia wiemy, że nowe odcinki gładkiego asfaltu zachęcają do szybszej jazdy. Te rozwiązania mają spowodować, aby kierowcy zdjęli nogę z gazu. W ten sposób zwiększymy bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów - zaznaczają magistraccy urzędnicy.

Przypominamy, że zanim na terenie inwestycji pojawili się drogowcy, na Spacerowej wykonano kanalizację sanitarną oraz wodociąg. Kanalizacja deszczowa została wykonana jeszcze wcześniej - przy okazji modernizacji ulicy Rolniczej.
Termin wykonania inwestycji wydłużono do końca sierpnia. Jak wyjaśniają urzędnicy jest to wynik długotrwałej procedury podpisania umowy prowadzonej przez PGE w związku z przebudową sieci niskiego napięcia wraz z oświetleniem.
← powrót