Spektakularne widowisko z królewską miłością w tle

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =
zdjęcie
Największy mezalians w dziejach XVI-wiecznego państwa polskiego rozegrał się w sobotni wieczór na Rynku Trybunalskim. Widowisko 800-lecia "Po-Słowie w Piotrkowie, czyli sprawa miłości" za nami.
Spektakl przyciągnął na Rynek Trybunalski tłumy piotrkowian, a opowiedziana przez aktorów historia miłości i potajemnego ślubu Zygmunta Augusta z Barbarą Radziwiłłówną zachwyciła zgromadzonych w sercu Starówki widzów. Do VXI-wiecznego Wilna, Krakowa i Piotrkowa przenieśli nas m.in. Antoni Pawlicki, Magdalena Różańska, Dominika Ostałowska, Adam Cywka oraz Mirosław Zbrojewicz.

Wyjątkowy klimat widowisku nadał śpiew piotrkowskiego chóru z zespołem Przygoda.pl przy akompaniamencie Piotrkowskiej Orkiestry Kameralnej oraz efekty specjalne. Dodatkowo na płycie Rynku stanął ówczesny ratusz wraz podświetloną wieżą ratuszową. Twórcy widowiska nie tylko odtworzyli i przekazali treści historyczne, ale przekazali również wartości bliskie zarówno ludziom wieku XVI, jak i XXI.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spektaklu.

Współorganizatorem obchodów 800-lecia Miasta Piotrkowa Trybunalskiego jest Muzeum Historii Polski. Finansowego wsparcia udzieliło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


 
← powrót