Świętujemy Dni Przyjaźni – program

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
zdjęcie
18 marca rozpoczynamy świętowanie Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Zapraszamy do zapoznania się z programem obchodów.
Przez najbliższy tydzień Piotrków Trybunalski będzie świętował Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. W programie znalazło się kilkanaście wydarzeń m.in. Międzynarodowe Targi Turystyki Kulinarnej, forum gospodarcze,  turniej układania kostki Rubika, wystawy, pokazy filmowe, przegląd kina węgierskiego, warsztaty taneczne, koncerty, konferencje i sesje naukowe oraz konkurs piosenki węgierskiej.  

Kulminacja Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej przypada na 24 i 25 marca. Wówczas w Piotrkowie Trybunalskim gościć będą prezydenci: Andrzej Duda i Janos Ader.
W piątek (24.03) w programie oficjalnych uroczystości znalazło się: powitanie na placu Zamkowym oraz gala z przekazaniem flagi Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Z kolei w sobotę (25.03) zaplanowano odsłonięcie tablicy poświęconej Eugeniuszowi Szyklay oraz msza święta w kościele ojców Jezuitów. Na wiernych w Rynku Trybunalskim czekał będzie telebim transmitujący eucharystię.  Na sobotnie wydarzenia wstęp wolny.

25 marca zaplanowano także wielki finał Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej z koncertem gwiazd na terenie autogiełdy przy ulicy Dmowskiego.
O godz. 18.00 na scenie pojawi się Michał Szpak, a godzinę później dla piotrkowian zagra węgierska legenda rocka - zespół OMEGA. Grupie towarzyszył będzie Józef Skrzek, były lider zespołu SBB i członek Grupy Niemen.
Podczas dwugodzinnego występu piotrkowianie usłyszą największe przeboje węgierskiej grupy z utworem „Dziewczyna o perłowych włosach” na czele oraz utwór Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”.
Na koniec widzowie usłyszą motywy muzyczne łączące Polskę i Węgry, które na niebie będą ilustrowane przez pokaz sztucznych ogni.
Program Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej:

Załączniki artykułu

← powrót