"Szlachet-Stal" rodzinny biznes o światowej jakości

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
zdjęcie
"Szlachet-Stal" to piotrkowskie przedsiębiorstwo produkujące maszyny i urządzenia do uboju drobiu. Rodzinna firma eksportuje produkty do krajów całego świata.
Zanim drób trafi na nasze stoły musi przejść skomplikowany proces przetworzenia do postaci, jaką znamy ze sklepów. Proces ten nie byłby możliwy bez udziału jednej z piotrkowskich firm - "Szlachet – Stal" - produkującej maszyny i urządzenia do uboju drobiu.
Firma „Szlachet – Stal” działa w naszym mieście od lat dziewięćdziesiątych, początkowo obsługując tylko rynek lokalny, w tym małe masarnie. Przełom nastąpił w 2000 roku, kiedy właściciel firmy Waldemar Sendalski nawiązał współpracę ze wschodnim rynkiem – Ukrainą i Białorusią. Nie bez znaczenia było także wybudowanie polskiej ubojni koło Brzezin z technologią piotrkowskiej produkcji, która to uzyskała tytuł „Mistrza AGROLIGI 2004”.
- Z początku korzystaliśmy z pomocy firm zachodnich, zakupując od nich bardziej skomplikowane urządzenia i powoli wprowadzając maszyny własnej produkcji - mówi Waldemar  Sendalski, założyciel firmy „Szlachet – Stal” i dodaje. - Dziś jesteśmy praktycznie jedynym zakładem w Polsce, który jest w stanie wyposażyć w swoją technologię ubojnie o zdolności ośmiu tysięcy sztuk na godzinę.

Warto podkreślić, że „Szlachet – Stal” to firma z rodzinnymi tradycjami, w której założyciel firmy przekazuje powoli stery swojemu synowi Mateuszowi, wierząc że przedsiębiorstwu przyda się świeże spojrzenie młodego człowieka.
- Moim dążeniem jest, aby nasza firma była marką rozpoznawalną w Europie, a nawet i na świecie – zdradza swoje plany Mateusz Sendalski, dyrektor produkcji podkreślając, że na początek chciałby „wejść” w rynek amerykański, będący czołowym producentem drobiu na świecie.

Od początku działalności firma wciąż się rozwija, nie tylko zwiększając swoją produkcję, ale rozszerzając asortyment wykonywanych urządzeń oraz usprawniając standardowe wyroby. Jednym z przełomowych momentów dla rozwoju firmy było zrealizowanie w latach 2014-2016 projektu unijnego, w ramach którego zakład został wyposażony w najnowszej generacji urządzenia do obróbki stali oraz tworzyw sztucznych. To wszystko znacząco wpłynęło na poprawę jakości urządzeń i zwiększyło możliwości produkcyjne firmy.

Firma zatrudnia obecnie około 80 osób i realizuje blisko dziesięć inwestycji w całej Polsce, wyposażając już nie tylko ubojnie, ale także oczyszczalnie biologiczne i jedną z największych piekarni w kraju.
Najlepszym dowodem potwierdzającym wysoką jakość produktów firmy jest fakt, iż urządzenia eksportowane są do krajów całego świata, w tym głównie do Niemiec, Holandii, Litwy, a także Białorusi, Rosji oraz Ukrainy. Jakość piotrkowskiej produkcji potwierdzają także wyróżnienia w świecie polskiego biznesu – firma została laureatem nagrody „DIAMENTÓW FORBESA” oraz „GEPARDA BIZNESU” w województwie Łódzkim w 2016 roku.
W miniony piątek na antenie TVP3 Łódź firma była głównym bohaterem programu "Dobre, bo Polskie" (materiał dostępny TUTAJ).

Przypominamy, że „Szlachet – Stal”  jest jedną z kilkudziesięciu firm produkcyjnych działających na terenie miasta. Łącznie w przemyśle zatrudnionych jest kilkanaście tysięcy osób. Do największych tego typu przedsiębiorstw oprócz „Szlachet – Stal” należą: PIOMA Odlewnia, Famur, Zamet Industry (w trzech firmach działających na terenie Fabryki Maszyn Górniczych zatrudnionych jest łącznie ok. 1700 osób), MBL (ok. 540 osób), REAC (ok. 150 osób), Cooper Standard (ok. 330 osób), Plasimet (ok. 90 osób), Polanik (ok. 115 osób), Haftina (ok. 140 osób), Emerson Polska (ok. 190 osób), Euro-Kerze (ok. 150 osób), Nowalijka (ok. 400 osób), huta szkła "Feniks", Szkło Dekor (ok. 50 osób) czy dwa browary: Sulimar (ok. 190 osób) i Minibrowary.pl (Jan Olbracht Browar Rzemieślniczy).
← powrót