UTW świętuje 10 lat

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
zdjęcie
20 stycznia 2006 roku zarejestrowano piotrkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Dziś Stowarzyszenie obchodziło dziesiąte urodziny. Z tej okazji w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się gala jubileuszowa.
Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania Gaudeamus Igitur. Następnie głos zabrała Janina Franczak-Kujawska, prezes piotrkowskiego UTW, która wspominała minione lata.
- Przez ostatnich dziesięć lat przeprowadziliśmy wiele przeróżnych inicjatyw. Nie są to tylko wykłady i kursy na uczelni. Uczestniczyliśmy m.in. w konferencjach, forach, sesji Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, sportowych olimpiadach oraz wspólnych wycieczkach – opowiadała Janina Franczak-Kujawska, która podkreśliła, że obecnie UTW liczy około 300 słuchaczy.
Następnie przybyli zobaczyli prezentację multimedialną, która podsumowała dotychczasową działalność seniorów.

- Przez ostatnie dziesięć lat obserwowaliśmy jak uniwersytet rozwija się zarówno pod względem programowym, jak i organizacyjnym. Państwa szeregi nieustanie zasilają nowe grupy słuchaczy, którzy chcą rozwijać swoje pasje i umiejętności – zaznaczył podczas dzisiejszej uroczystości prezydent Krzysztof Chojniak, który podziękował za zaangażowanie w życie naszego miasta
- Życzę dużo zdrowia i energii oraz kolejnych tak pięknych jubileuszy – mówił prezydent.
Obecny na ceremonii Przewodniczący Rady Miasta Marian Błaszczyński wręczył, wraz z prezydentem, prezes UTW pamiątkową tabliczkę z okazji jubileuszu.

Uroczystość zakończył koncert zespołu Fakiry.
← powrót