Finały Szkolnej Ligi Szachowej rozegrane

8 + 4 =
8 + 4 =
DSC_1095
W miniony piątek (14.04) w sali sportowej OSiR pzy ul. Belzackiej 108/110 odbyło się szóste – finałowe spotkanie Szkolnej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych.

Gra w szachy na całym świecie cieszy się dużą popularnością. Niektóre osoby sięgają po nie typowo rekreacyjnie inni zajmują się tym zawodowo. W szachy grają również Piotrkowie. W miniony piątek (14.04) w sali sportowej OSiR pzy ul. Belzackiej 108/110 odbyło się szóste – finałowe spotkanie Szkolnej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych.
- Zainteresowanie szachami jest coraz większe. Zapraszamy wszystkich do Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie prowadzimy sekcję szachową dla dzieci i młodzieży w każdy wtorek oraz czwartek - mówi Robert Zątak, kierownik zespołu obiektów sportowo rekreacyjnych OSiR.

Turnieje szachowe w OSiR trwają od początku roku. W piątkowych zmaganiach udział brali najlepsi z najlepszych. Zawody podzielone były na dwie kategorie, indywidualną (dziewczęta i chłopcy) oraz szkolną. Najlepszą szachistką tegorocznego turnieju szachowego została Stasiak Gloria (SP 2), drugie miejsce zajęła Liborwska Zofia (KSP Sióstr Dominikanek). Trzecią najlepszą szachistką została Jurdzak Edyta (SP 13).  W kategorii indywidualnej chłopców na pierwszym miejscu uplasował się Mackemberg Oskar (SP 10), drugi był Górnisiewicz Bartosz (SP 12), a trzeci Siekański Albert (SP 3).