Dzisiaj: Czwartek 27 lutego 2020

Weź dofinansowanie i wymień piec

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =
zdjęcie
Nawet 90 procent dofinansowania na termomodernizację oraz wymianę przydomowych kotłowni można pozyskać w ramach rządowego programu „Czyste powietrze”. W sobotę w Piotrkowie odbędzie się spotkanie informacyjne poświęcone programowi.
 
Głównym założeniem programu „Czyste Powietrze”, realizowanego przez Ministerstwo Środowiska, jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do powietrza, m.in. poprzez dofinansowanie zarówno termomodernizacji, jak i wymiany źródeł ciepła jednorodzinnych budynków mieszkalnych.
Program będzie realizowany w latach 2018-2029. O dofinansowanie mogą ubiegać się osoby fizyczne posiadające prawo własności lub będące współwłaścicielami budynku.

W przypadku istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych w ramach programu finansowana będzie m.in. wymiana źródeł ciepła starej generacji opalanych węglem na: węzły cieplne, kotły na paliwo stałe (węgiel lub biomasa), systemy ogrzewania elektrycznego, kotły gazowe kondensacyjne i pompy ciepła. Dodatkowo zakres przedsięwzięcia może obejmować docieplenie budynków i zastosowanie odnawialnych źródeł energii cieplnej i elektrycznej, tj. kolektorów słonecznych i mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Natomiast w nowo budowanych budynkach dofinansowanie obejmie zakup i montaż: węzłów cieplnych, kotłów na paliwo stałe, systemów ogrzewania elektrycznego, kotłów gazowych kondensacyjnych czy pompy ciepła.
Wysokość dofinansowania może wynieść od 40 do 90 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, w zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym.

Szczegółowe informacje na temat programu oraz dofinansowania można uzyskać podczas spotkania informacyjnego. W naszym mieście odbędzie się ono w najbliższą sobotę (15.09) w piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego (sala nr 45) (ul. Słowackiego 114/118).
Początek o godz. 17:00.
← powrót