Wielokulturowy weekend za nami

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =
zdjęcie
Koncerty, pokazy taneczne, gra miejska oraz zwiedzanie z przewodnikiem najpiękniejszych piotrkowskich zabytków. To wszystko czekało na uczestników Trzeciej Nocy Traktu Wielu Kultur, która odbyła się w miniony weekend (11-13.05) w naszym mieście.
Tegoroczna odsłona Nocy TWK poświęcona była pamięci Ireny Sendler. Przez trzy dni mieliśmy okazję uczestniczyć w koncertach, pokazach tanecznych, a także zwiedzaniu najpiękniejszych piotrkowskich zabytków.

Wielokulturowy weekend rozpoczął się piątkowym koncertem w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia, poświęconym pamięci Ireny Sendler, po którym na wyjątkową fuzję jazzu i rapu w wykonaniu Eskaubei & Tomek Nowak Quartet zapraszał Skyy Pub.

Sobotnia część artystyczna rozpoczęła się koncertem zespołu wokalnego IKOS, który wystąpił w cerkwi pw. Wszystkich Świętych, następnie Rzeszów Klezmer Band przeniósł publiczność Miejskiej Biblioteki Publicznej w klimat dawnej dzielnicy żydowskiej. Występ poprzedziło wręczenie przez prezydenta Krzysztofa Chojniaka certyfikatów dla nowych punktów Miejskiego Systemu Informacji Turystycznej, którymi zostały piotrkowskie firmy z branży hotelarskiej, turystycznej i gastronomicznej. Wcześniej przedstawiciele firm przeszli szkolenie z zakresu Informacji Turystycznej regionu piotrkowskiego.
Muzyczna odsłona III Nocy TWK  zakończyła się dynamicznym finałem w wykonaniu zespołu Duan i tancerzy irlandzkich w Centrum Idei „Ku Demokracji”.  

Oprócz wydarzeń artystycznych przez całą sobotę odbywało się bezpłatne zwiedzanie najważniejszych zabytków Traktu Wielu Kultur. Po szlaku ormiańskim i greckim oprowadzali przewodnicy Oddziału PTTK Piotrków Trybunalski. A na zakończenie drugiego dnia odbyła się rowerowa gra miejska „Nocny Kulturower 2018”- pełna wyzwań i zagadek dla miłośników „dwóch kółek".
Trzydniowy maraton wielokulturowy zakończył się niedzielną wycieczką „Tygiel narodów”, w trakcie którego zaprezentowano różne kultury w Piotrkowie.
← powrót