Wojska Polskiego: budujemy chodniki

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
zdjęcie
Trwa budowa chodnika na ul. Wojska Polskiego. Inwestycja realizowana jest na odcinku od wiaduktu kolejowego do ul. Toruńskiej.
Drogowcy na początek przebudowali chodnik po północnej stronie ulicy. Tam zdemontowano zniszczone płyty chodnikowe, a w ich miejsce pojawiła się stylizowano kostka brukowa. Po tej stronie drogi zainstalowane zostały także latarnie z oświetleniem ledowym.
Obecnie prace trwają po południowej stronie drogi. Tutaj także usuwane są zniszczone płyty, a w ich miejsce układana jest kostka brukowa.
Prace na ulicy Wojska Polskiego są kontynuacją wykonanego w 2014 roku remontu drogi.

W ramach inwestycji wymieniono wtedy sieć wodociągową oraz przebudowano kanalizację deszczową. Z kolei roboty drogowe objęły wymianę krawężników oraz wykonanie nowej konstrukcji drogi wraz z wylaniem asfaltowej nakładki.
Z powodu zaplanowanej przez PGE inwestycji, polegającej na wymianie linii energetycznych i poprowadzeniu ich pod ziemią, zrezygnowano wówczas z wymiany chodników, który i tak byłby rozkopany. Pomimo upływu czasu zakład energetyczny nadal nie rozpoczął swojej inwestycji. Z otrzymanych w ostatnim czasie informacji wynika, że nie nastąpi to w przeciągu najbliższych kilku lat.
Stąd decyzja piotrkowskiego magistratu o wznowieniu prac na wspomnianym odcinku i ułożeniu nowego chodnika oraz lamp oświetleniowych. Nowoczesne latarnie oświetlą drogę gdy PGE skabluje sieci i usunie stare latarnie.
 
 
← powrót