Dzisiaj: Poniedziałek 22 paździenika 2018

Wybudujemy halę widowiskowo-sportową

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
zdjęcie
Piotrków Trybunalski będzie miał nowoczesną halę widowiskowo-sportową. Obiekt powstanie w miejscu hali "Relax" i ma być gotowy pod koniec 2019 roku.
W poniedziałek (13.11) w hali "Relax" odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Krzysztof Chojniak opowiedział o budowie nowej hali.
- W najbliższych dniach ogłosimy konkurs na przygotowanie koncepcji nowego obiektu. Hala powstanie w miejscu dzisiejszego „Relaxu”, ale będzie dużo większa – mówił podczas konferencji prezydent.
- Kompleks sportowy będzie obejmował przejętą od Skarbu Państwa działkę od strony południowej oraz nieruchomość po stronie północnej. W koncepcji będzie można zagospodarować także budynek po wytwórni bombek, który – zgodnie z decyzją konserwatora zabytków – nie może zostać wyburzony – mówił Krzysztof Chojniak.

Firma, która wygra konkurs na opracowanie koncepcji w nagrodę otrzyma zlecenie opracowania szczegółowej dokumentacji technicznej.
Projektowana hala ma posiadać dwustronne trybuny na około 1500 miejsc: ok. 1000 stałych miejsc oraz ok. 500 miejsc na trybunie wysuwanej. Zlikwidowane zostaną słupy obecnie zasłaniające płytę boiska. Obiekt zostanie dostosowany do organizowania zawodów na najwyższym poziomie oraz ma stwarzać możliwość organizowania różnego rodzaju wystaw, pokazów, imprez muzycznych i scenicznych.

Koncepcję nowej hali poznamy na przełomie lutego i marca 2018, a w październiku ma być gotowa dokumentacja wraz z pozwoleniem na budowę.
- Wówczas będziemy mogli aplikować w Ministerstwie Sportu o dofinansowanie budowy hali – zaznaczył prezydent Krzysztof Chojniak, dodając, że niezależnie od pozyskania środków miasto będzie realizować tę inwestycję.
- Rozpoczęcie budowy szacujemy na pierwszy kwartał 2019 roku, a hala ma być gotowa w około 8-10 miesięcy.

Na konferencji prasowej obecni byli także przedstawiciele trzech największych piotrkowskich klubów sportowych: MKS Piotrkowianin, MKS Piotrcovia oraz Atletycznego Klubu Sportowego.
Wszyscy zgodnie podkreślali, że miasto o takich tradycjach sportowych zasługuje na nowy obiekt.
- Nowa hala jest bardzo potrzebna i wpłynie na rozwój piłki ręcznej w naszym mieście – mówił Marek Ostrowski, członek Rady Nadzorczej MKS Piotrkowianin.
Wtórował mu Witold Kopertowski z Piotrcovii, który podkreślił, że nowa hala będzie niezwykle ważna w procesie licencyjnym podczas tworzenia zawodowej ligi piłki ręcznej kobiet. – Niewątpliwie zwiększy to także prestiż naszego klubu na arenie ogólnopolskiej – zaznaczał.
Hala będzie służyła także rozwojowi piotrkowskich zapasów. - Dzięki takiej hali będziemy mogli organizować w mieście zawody o międzynarodowej randze – podsumował Piotr Stępień z AKS.
← powrót