Dzisiaj: Poniedziałek 22 paździenika 2018

Wyciek kwasu i ewakuacja w MZGK - ćwiczenia

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 8 =
zdjęcie
Ewakuacja pracowników, wyznaczenie strefy bezpiecznej, uszczelnienie wycieku oraz neutralizacja rozlanego roztworu i posprzątanie miejsca zdarzenia - to scenariusz ćwiczeń jakie odbyły się dzisiaj (14.11) w Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej.
- Istotą zorganizowania i przeprowadzenia ćwiczenia było nabycie umiejętności niezbędnych do wykonywania zadań, wypracowania wariantów działania oraz utrwalenia zasad i procedur kierowania podczas wystąpienia rozszczelnienia instalacji chemicznej zawierającego kwas solny – informują pracownicy Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony UM.

W akcji wzięły udział jednostki Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Miejskiej Policji, Straż Miejska, urzędnicy z Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony oraz pracownicy MZGK.

Kwas solny używany jest w ciepłowni do zmiękczania wody, która służy do ogrzewania miasta. Dzięki temu kamień i inne substancje nie osadzają się wewnątrz rur i nie dochodzi do korozji. Sytuacja zaaranżowana podczas ćwiczeń może więc wydarzyć się w rzeczywistości  - mówi st. kpt. Wojciech Pawlikowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie.
← powrót