Zamknięcie Próchnika i Piastowskiej

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 2 =
zdjęcie
W poniedziałek zamknięta dla ruchu została ulica Próchnika, a od czwartku dodatkowo nieprzejezdna będzie ulica Piastowska. To za sprawą przebudowy kolejnej drogi w naszym mieście.
Wystartował remont kolejnej drogi. Tym razem w południowej części Piotrkowa. Przebudowana zostanie ulica Próchnika, na odcinku od ulicy Piastowskiej do Żeromskiego. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo oraz komfort dojazdu do kilku instytucji publicznych, jak Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, przychodni zdrowia czy szpitala przy Roosvelta.

Roboty rozpoczęły się od strony ulicy Sienkiewicza przez co drogowcy zamknęli już wlot od strony tej drogi w ulicę Próchnika. A od czwartku ruszy przebudowa skrzyżowania z ulicą Piastowską, dlatego przez najbliższe dwa miesiące odcinek od Sienkiewicza do al. 3 Maja także będzie nieprzejezdny. 

Ze względu na zamknięcie drogi wystąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Autobusy linii nr 0, 6, 9 i 10 będą kursować Pasażem Rudowskiego. Wyłączony z użytkowania zostanie przystanek autobusowy (Sienkiewicza-Urząd Miasta 02) obsługujący pasażerów jadących w zachodnio – północną część (Słowackiego-Osiedle, Dmowskiego-Pioma, Nowowiejska).
Przystanek tymczasowy dla tych kierunków jazdy zlokalizowany będzie na Pasażu K. Rudowskiego przy skrzyżowaniu z ul. Sienkiewicza.
Dlatego też część miejsc parkingowych znajdujących się wzdłuż pawilonów zostanie przeznaczonych na tymczasowy przystanek.

Przypominamy, że remont rozpocznie się od budowy kanalizacji deszczowej, sanitarnej oraz wodociągu. Następnie na teren inwestycji wejdą drogowcy, którzy położą nowe krawężniki, chodniki oraz wyleją na jezdni nowe warstwy asfaltu. Przebudowany zostanie również parking zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulicy Próchnika z Piastowską.
Dodatkowo wzdłuż ulicy zostaną utworzone zatoki postojowe, zaś całość inwestycji zwieńczą elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery oraz nasadzenie drzew i trawników.
Zgodnie z umową inwestycja powinna zakończyć się jeszcze w tym roku.
← powrót