Zwiększa bezpieczeństwo i chroni drogi

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 5 =
zdjęcie
Waga do ważenia samochodów ciężarowych przy rondzie Sulejowskim chroni przed dewastacją piotrkowskie drogi, ale także zwiększa bezpieczeństwo na ulicach naszego miasta.
 
Urządzenie zainstalowano wraz z przebudową tego newralgicznego, na mapie drogowej miasta, miejsca. Od tego czasu z użyciem wagi pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili wiele kontroli łapiąc na gorącym uczynku kierowców samochodów ciężarowych łamiących przepisy.
- Do końca 2018 roku do budżetu miasta wpłynęło ponad 100 tys. złotych z mandantów nałożonych przez pracowników piotrkowskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Łodzi. Kwota ta nie obejmuje kar, które podlegają egzekucji w trybie administracyjnym. Jest to praktycznie ta sama kwota jaką miasto przeznaczyło na budowę wagi – wyliczają urzędnicy.
 
Jak podkreśla wiceprezydent Adam Karzewnik głównym celem urządzenia jest ochrona dróg przed rozjeżdżaniem przez przeładowane samochody oraz zwiększenie bezpieczeństwa na ulicach.
- To urządzenie ma charakter przede wszystkim prewencyjny – zastrzega wiceprezydent i dodaje, że miasto ściśle współpracuje z ITD przy wykorzystaniu wagi.
Jak opowiadają przedstawiciele Inspekcji informacja o powstaniu wagi rozeszła się po miastach w województwie w ekspresowym tempie i bezpośrednio przełożyła się na zmniejszenie liczby aut ciężarowych jeżdżących po mieście.
← powrót