BIP
PL EN
Kolejne pieniądze na piotrkowską kulturę (26.02.2007)

Aby przesłać do znajomego link z artykułem prosimy uzupełnić poniższy formularz:

Swoje imię i nazwisko:
E-mail znajomego:
Link:http://www.piotrkow.pl/nasze-miasto/aktualnosci/2007-02-26-kolejne-pieniadze-na-piotrkowska-kulture-26022007
7 + 7
Wyślij wiadomość
Dodano: poniedziałek, 26 luty 2007

W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa dotacji na kwotę blisko 1 mln. zł. którą Zarząd Województwa Łódzkiego przekaże naszemu miastu na realizację projektu ?Utworzenie Europejskich Scen Teatru im. Stefana Jaracza w Województwie Łódzkim?. Pismo w tej sprawie przekazał prezydentowi Krzysztofowi Chojniakowi wicemarszałek Województwa Łódzkiego Stanisław Witaszczyk. W ramach tego przedsięwzięcia zmodernizowany będzie zabytkowy  budynek Miejskiego Ośrodka Kultury przy  al. 3-go Maja. Wyremontowana zostanie sala widowiskowa, garderoby, powiększona scena, wydłużony balkon. Przebudowane będzie foyer i klatki schodowe, zwiększy się standard i liczba miejsc na widowni. Zamontowane będzie profesjonalne oświetlenie i urządzenia akustyczne.   Ponadto 1,8 mln. zł. dołoży do projektu Unia Europejska.
- Nadrzędną zasadą finansowania dużych inwestycji miejskich w obecnej kadencji będzie pomnażanie środków własnych o fundusze zewnętrzne, głównie z Unii Europejskiej ale również dotacji ministerialnych i funduszy celowych - wyjaśnia Krzysztof Chojniak prezydent miasta. ? W tej chwili oczekujemy na decyzję Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie współfinansowania dokumentacji technicznej pod budowę nowej biblioteki miejskiej.
Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych latach piotrkowska kultura zostanie dofinansowana.  Kilka dni temu  ?Trakt Wielu Kultur? (wsparcie UE ponad 16 mln. zł.) znalazł się na liście największych inwestycji regionalnych w perspektywie finansowej 2007-13. Z tych pieniędzy zostanie wyremontowana m.in. Wielka Synagoga, która niezależnie od decyzji o budowie nowej biblioteki będzie służyła celom kulturalnym. Gotowy jest też projekt techniczny dla Ośrodka Sztuki Współczesnej przy ul. Dąbrowskiego 5 (adaptacja i remont pomieszczeń parteru budynku). Także i na sfinansowanie tych prac złożony zostanie wniosek o dofinansowanie z UE.tagi: ,


Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

wersja mobilna: m.piotrkow.pl

projekt: UM, realizacja: kambit.pl