BIP
PL EN
Strefa Zrzutu PeTe naszym produktem turystycznym (08.09.2008)

Aby przesłać do znajomego link z artykułem prosimy uzupełnić poniższy formularz:

Swoje imię i nazwisko:
E-mail znajomego:
Link:http://www.piotrkow.pl/nasze-miasto/aktualnosci/2008-09-08-strefa-zrzutu-pete-naszym-produktem-turystycznym-08092008
8 + 10
Wyślij wiadomość
Dodano: poniedziałek, 08 wrzesień 2008

Polska Organizacja Turystyczna - jak co roku - ogłosiła ogólnopolski konkurs na najlepszy produkt turystyczny. Konkurs ma na celu wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych oraz ich popularyzację. 
Wyróżnionym produktom turystycznym zostaną przyznane Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej. Partnerami Konkursu są media ogólnopolskie, regionalne i lokalne, które promują ideę konkursu, pretendentów do Certyfikatu POT i jego laureatów. 
W tym roku najlepszym kandydatem do udziału w konkursie, zgłaszanym przez Miasto Piotrków Trybunalski jest Strefa Zrzutu PeTe Skydive, funkcjonująca na lotnisku cywilnym Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej przy ul. Przemysłowej 48.
IMG_0037.JPG 
Za udziałem w konkursie przemawia możliwość uzyskania środków na profesjonalną promocję turystyczną dla jego laureatów. 
Zgłoszenie do konkursu Strefy Zrzutu PeTe Skydive z Piotrkowa Trybunalskiego to efekt realizacji przez pracowników Biura Partnerstwa i Funduszy oraz Referatu Kultury, Sportu i Promocji Miasta projektu szkoleniowego ?Turystyka ? wspólna sprawa? obejmującego cykl szkoleń na temat tworzenia, rozwijania i promowania markowych produktów turystycznych w formule sieciowej, tj. w ścisłej współpracy partnerów działających na danym terenie.
IM1.jpg
Rezultatem odbytych szkoleń jest nawiązanie takiej współpracy pomiędzy reprezentantami branży turystycznej w Piotrkowie Trybunalskim a przedstawicielami samorządu terytorialnego. Bliskie kontakty pracowników Urzędu oraz osób związanych ze Strefą Zrzutu przyspieszyły podjęcie decyzji o wzięciu udziału w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej. Tym bardziej, iż  w chwili obecnej Strefa Zrzutu jest największą funkcjonującą kompleksowo atrakcją turystyczną Piotrkowa Trybunalskiego z zakres aktywnego wypoczynku, która ma szanse na znalezienie się w gronie finalistów konkursu.
IM2.jpg
PeTe Skydive to pierwsza i największa w Polsce stała strefa zrzutu spadochronowego. Nazwa strefy PeTe pochodzi od Piotrkowa Trybunalskiego. A Skydive to po angielsku skakanie ze spadochronem dla przyjemności. Strefa funkcjonuje w naszym mieście od 2003 r. i w ciągu 5-letniej działalności zdobyła szerokie uznanie wśród osób zainteresowanych tego typu formą aktywności. Liczba oddanych skoków zwiększa się z roku na rok o ok. 30% - w 2007 r. wykonano 15.000 skoków, w tym blisko 2000 w tandemie. 

Obok Strefy Zrzutu wpływ na potencjał turystyczny miasta ma będący w trakcie realizacji projekt Trakt Wielu Kultur ? trasa turystyczna śladem najcenniejszych piotrkowskich zabytków.
Rewitalizacja zabytkowych obszarów miejskich doprowadzi do powstania produktu turystycznego będącego sentymentalną wizytówką Piotrkowa Trybunalskiego. Natomiast Strefa Zrzutu jako element turystyki aktywnej (kwalifikowanej) różnicuje i uatrakcyjnia standardową statyczną ofertę turystyczną całego regionu. Dalszy rozwój i promocja tych markowych produktów turystycznych doprowadzi w konsekwencji do zwiększenia ruchu turystycznego w mieście, zintensyfikuje przyrost bazy noclegowo-gastronomicznej, co przełoży się na zwiększenie zatrudnienia w branży, a docelowo wpłynie na przyspieszenie tempa rozwoju gospodarczego Piotrkowa Trybunalskiego.
Udział w konkursie POT przez lokalny produkt turystyczny to element rozwoju funkcji turystycznej miasta Piotrkowa Trybunalskiego, kreowanego przez pracowników Urzędu. tagi: ,


Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

wersja mobilna: m.piotrkow.pl

projekt: UM, realizacja: kambit.pl